Foster, Merhi i Yamanaka kierowcami zespołu Eurasia Motorsport podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Eurasia Motorsport / © FIA WEC / AdrenalMedia.com

Zespół Eurasia Motorsport potwierdził, że trzyosobowa załoga, która w ostatni weekend wzięła udział w 6-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps, na pokładzie samochodu Ligier JS P217 Gibson LMP2 nr #35, pojawi się także na starcie 24-godzinnego Le Mans w przyszłym miesiącu.

Do Japończyka Nobuyi Yamanaki dołączył były kierowca Formuły 1 Roberto Merhi oraz odnoszący sukcesy w klasie GT3, Nick Foster, który zastąpił Daniela Gaunta. Wszyscy zawodnicy brali też udział z zespołem w serii Asian Le Mans Series LMP2.

"Osiągnęliśmy wszystko, czego oczekiwaliśmy po tym trudnym teście, jakim był wyścig w Spa. Cały zespół po raz pierwszy od jakiegoś czasu dostał możliwość pracy w konkurencyjnym środowisku. Dobrze poradzili sobie również z presją i zmieniającymi się warunkami. Wykonali nawet kilka bieżących napraw. Kierowcy, zwłaszcza Yamanaka, zdobyli cenne doświadczenie, które będzie bardzo przydatne w przyszłym miesiącu we Francji" – powiedział szef zespołu Eurasia Motorsport Mark Goddard.

"Jazda samochodem klasy LMP2 po dłuższej przerwie była czymś niezwykłym. Już na pierwszych okrążeniach zdajesz sobie sprawę, jak szybko to wszystko się dzieje. Ścigając się razem w weekend, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Jestem wdzięczny ekipie, że zostałem zatwierdzony do startu w Le Mans. Ściganie się w ich aucie będzie niesamowitym doświadczeniem" – mówił Nick Foster.

"Bardzo podobał mi się ostatni weekend i nie mogę się już doczekać powrotu do Le Mans. Startowałem tam ostatnio w 2016 roku. Na Spa udało mi się osiągnąć naprawdę konkurencyjne czasy okrążeń i mam nadzieję, że pokażemy to tempo również we Francji" – tłumaczył Roberto Merhi.

"Chcę podziękować całemu zespołowi, a w szczególności Nickowi i Roberto za pomoc podczas weekendu na Spa. Bardzo pomogli mi w wyczuciu prowadzenia samochodu LMP2. Kolejnym krokiem będzie mój debiut w Le Mans, o którym marzyłem od dawna. Dzielenie się samochodem z takimi kierowcami będzie wielkim zaszczytem i bardzo się cieszę, że zostałem wybrany do tej roli" – wyjaśnił Nobuya Yamanaka.

Wrześniowy 24-godzinny wyścig na torze Circuit de la Sarthe będzie debiutem dla Japończyka Yamanaki. Roberto Mehri, po starcie w 2016 roku za kierownicą samochodu LMP2 zespołu Manor, zaliczy w tym roku swój drugi występ, natomiast dla Nicka Fostera będzie to trzeci start w Le Mans. Poprzednio rywalizował w 2017 i 2018 roku w klasie GTE Am z zespołem Gulf Racing UK.

Image: © FIA WEC / AdrenalMedia.com