François-Xavier Demaison nowym dyrektorem technicznym Williamsa

François-Xavier Demaison / © Williams F1

Zespół Williams Racing ogłosił powołanie François-Xaviera Demaisona na stanowisko nowego dyrektora technicznego.

Francuz będzie odpowiedzialny za całokształt technicznego funkcjonowania ekipy łącznie z działem projektowym oraz aerodynamicznym.

Demaison przez ostatnie dziesięć lat związany był z działem sportowym Volkswagena, gdzie zaangażowany był między innymi w projekt elektrycznego samochodu wyścigowego ID.R, a także odpowiadał za program samochodu rajdowego Polo WRC, który w latach 2013-2016 zdobył cztery tytuły mistrzowskie z rzędu.

„Cieszymy się, że możemy powitać François-Xaviera w naszym zespole” – powiedział Jost Capito.

„Na własne oczy widziałem jego zdolności techniczne, a sukcesy, które ma na swoim koncie, mówią same za siebie. Uzupełnienie naszego doświadczonego teamu kimś takiego kalibru będzie dla nas dużym wzmocnieniem i pozwoli nam obrać właściwy kierunek.”

„Bez cienia wątpliwości, jego wiedza pomoże nam zrobić kolejny krok w kierunku ponownych zwycięstw.”

„Naprawdę nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy z zespołem Williams Racing, który zaczyna ekscytującą drogę do poprawy swoich wyników" – dodał François-Xavier Demaison.

„To ogromne wyzwanie, ale bardzo chętnie je podejmę. Dysponują znakomitą grupą utalentowanych ludzi i mam nadzieję, że współpracując z nimi i zarządem, pomogę wyznaczyć kierunek, w jakim ekipa powinna podążać, aby móc spełnić swoje ambicje." 

Image: © Williams F1