Frederic Vasseur nowym szefem zespołu Scuderia Ferrari

Frederic Vasseur / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Włoska stajnia z siedzibą w Maranello poinformowała, że Frederic Vasseur obejmie stanowisko szefa zespołu Ferrari, a pracę rozpocznie wraz z początkiem 2023 roku.

Francuz do końca tegorocznej kampanii wyścigowej pełnił funkcję lidera składu Alfa Romeo F1 Team Orlen, w którym rywalizują Valtteri Bottas oraz Zhou Guanyu. Odejście Mattii Binotto, po przegranych mistrzostwach 2022 z Red Bullem, dało jednak możliwość Vasseurowi na podjęcie nowego wyzwania i stanięcie na czele Ferrari.

„Jestem naprawdę zachwycony i zaszczycony objęciem kierownictwa nad Scuderią Ferrari jako szef zespołu” – powiedział Frederic Vasseur.

„Jako ktoś, kto zawsze, przez całe życie, pasjonował się sportami motorowymi, Ferrari zawsze reprezentowało dla mnie szczyt świata wyścigów.”

„Nie mogę się doczekać współpracy z utalentowanym i pełnym pasji zespołem w Maranello, aby uhonorować historię oraz dziedzictwo Scuderii i dostarczać naszym Tifosi na całym świecie.”

Dyrektor generalny Ferrari, Benedetto Vigna, dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać Freda Vasseura w Ferrari jako szefa zespołu.”

„Przez cała swoją karierę z powodzeniem łączył swoje mocne strony techniczne jako wyszkolony inżynier z konsekwentną zdolnością do wydobywania tego, co najlepsze ze swoich kierowców i zespołów.”

„Takie podejście i jego przywództwo są tym, czego potrzebujemy, aby popchnąć Ferrari z nową energią do przodu.”

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI