Fuoco i Shwartzman wezmą udział w testach w Abu Zabi z zespołem Ferrari

Antonio Fuoco i Robert Shwartzman - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Antonio Fuoco i Robert Shwartzman wezmą udział w testach Formuły 1 z zespołem Ferrari na torze w Abu Zabi po zakończonym sezonie.

Tuż po finałowym wyścigu sezonu na torze Yas Marina odbędzie się jednodniowy test dla młodych kierowców, którzy na swoim koncie nie mają więcej niż dwóch Grand Prix Formuły 1.

Antonio Fuoco należał do Akademii Ferrari, którą ukończył pod koniec 2018 roku. Dla włoskiej ekipy pełnił rolę kierowcy rozwojowego i prowadził prace w symulatorze, a także brał udział w testach ze Scuderią w latach 2015, 2016 i 2019 roku.

"Bardzo cieszę się, że powracam za kierownicę realnego samochodu, po tym, jak pokonałem mnóstwo wirtualnych okrążeń w symulatorze SF1000" - powiedział Antonio Fuoco.

"Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza dla osoby w moim położeniu, ponieważ mogę w ten sposób sprawdzić korelację między narzędziami, których zwykle używam a zachowaniem samochodu na torze."

Robert Shwartzman z kolei to ubiegłoroczny mistrz serii Formuły 3, a obecnie w Formule 2 zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

"To ekscytujące wiedzieć, że będę jeździł SF1000 w Abu Zabi, zaraz po zakończeniu sezonu Formuły 1" - powiedział Shwartzman.

"Mogłem wypróbować SF71H w Fiorano pod koniec września i to było niesamowite, mimo że ten samochód ma prawie trzy lata."

"Nie mogę doczekać się, kiedy wskoczę do samochodu 2020 i wyjadę na tor z kierowcami, z którymi ścigałem się w Formule 2."

Image: © Scuderia Ferrari