G-Drive Racing powraca do FIA WEC na pełną kampanię

G-Drive Racing / © ELMS / JEP

Zespół G-Drive Racing, przy wsparciu Algarve Pro Racing, zadeklarował chęć powrotu do Długodystansowych Mistrzostw Świata i rywalizację w pełnym sezonie 2022 oraz potwierdził start w 24-godzinnym wyścigu w Daytonie.

Rosyjski skład po raz ostatni w pełnej kampanii FIA WEC wziął udział w 2017 roku i od tamtej pory jedynie sporadycznie startował w rundach mistrzostw świata, poświęcając swoją uwagę Europejskiej Serii Le Mans oraz 24-godzinnemu wyścigowi Le Mans.

G-Drive Racing na sezon 2022 zdecydował się jednak podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i powalczyć o drugie mistrzostwo klasy LMP2 w FIA WEC (pierwsze zdobyte w 2015 roku), potwierdzając chęć dołączenia na pełen etat do serii. Zespół swoje starty w przyszłorocznej kampanii rozpocznie od 24-godzinnego starcia w Daytonie.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć i rozwinąć to, co już było niezwykle udanym partnerstwem z G-Drive Racing” - powiedział szef zespołu Algarve Pro Racing, Stewart Cox.

„Wspólnie zdobyliśmy trzy tytuły na dwóch kontynentach, od początku naszego partnerstwa w 2019 roku, wygrywając Asian Le Mans Series dwa lata z rzędu i wywalczyliśmy to trofeum w Europejskiej Serii Le Mans Pro/AM w 2021 roku.”

„W rezultacie nadszedł czas, aby wejść na światową scenę w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a celem musi być zdobycie potrójnej korony - Daytona, Sebring i Le Mans.”

„To będzie wielki rok dla Algarve Pro Racing, a my już jesteśmy na zaawansowanym poziomie przygotowań i nie możemy się doczekać” - dodał.

Image: © ELMS / JEP