G-Drive Racing wycofuje się z rywalizacji w FIA WEC

G-Drive Racing / © FIA WEC

Zespół G-Drive Racing potwierdził, że nie wystartuje w tegorocznej edycji Długodystansowych Mistrzostw Świata, w następstwie rosyjskiej napaści na Ukrainę i sankcji nałożonych przez FIA.

Daniił Kwiat, Rene Binder i James Allen to skład kierowców, który miał wystartować prototypem LMP2 Oreca 07-Gibson w barwach rosyjskiej ekipy, powracając tym samym do pełnego sezonu w mistrzostwach świata.

Rosyjska ekipa, wraz z liderem Romanem Rusinovem, odmówiła jednak uczestnictwa w zawodach, nie akceptując warunków nałożonych przez Międzynarodową Federację Samochodową, nazywając je „dyskryminującymi”.

„G-Drive Racing aktywnie przygotowywało się do jubileuszowego sezonu, który zapowiadał się jako najbardziej obfitujący w wydarzenia w historii zespołu” – czytamy w oświadczeniu ekipy.

„Skład kierowców został wzmocniony przez najbardziej utytułowanego rosyjskiego zawodnika Formuły 1 Daniiła Kwiata.”

„W tym sezonie G-Drive Racing skupi się bardziej na wydarzeniach związanych ze sportami motorowymi w Rosji. Dalsze plany ekipy zostaną ogłoszone później.”

Rosyjski zespół nie potwierdził jednak, czy przystąpi do rywalizacji w Europejskiej Serii Le Mans, gdzie w skład miała wejść Sophia Floresch.

Image: © FIA WEC