G-Drive Racing z automatycznym zaproszeniem do 24-godzinnego wyścigu Le Mans

G-Drive Racing #26 / © ALMS

Ferdinand Habsburg, Rene Binder i Yifei Ye z zespołu G-Drive Racing nr #26 wygrali azjatycką serię Asian Le Mans Series 2021, zdobywając jednocześnie automatyczne zaproszenie do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

W sobotnim wyścigu, kończącym kampanię 2021 ALMS, kierowcy rosyjskiej ekipy zajęli czwarte miejsce. Jako pierwsi linię mety przekroczyli Sean Gelael i Tom Blomqvist za kierownicą samochodu Oreca 07 Gibson nr #28 zespołu JOTA.

Zacięta walka trwała do samego końca, a Sean Gelael w aucie nr #28 pokonał drugiego na mecie Franco Colapinto z G-Drive Racing nr #25 o 0.442 sekundy.

Azjatycki sezon LMS 2021 został rozegrany w ramach czterech wyścigów w ciągu ośmiu dni, podzielonych równo między obiektami Dubai Autodrome i Yas Marina.

Habsburg, Binder i Ye przybyli do Abu Zabi z 18-punktową przewagą w mistrzostwach, po wygraniu obu czterogodzinnych wyścigów w Dubaju w ubiegły weekend.

Zarówno G-Drive, jak i JOTA odniosły w tym sezonie po dwa zwycięstwa, jednak rosyjski skład zakończył rywalizację w Abu Zabi na drugim i czwartym miejscu, natomiast goniący ich skład z numerem #28, kończył walkę w Dubaju na drugiej i szóstej lokacie.

To zapewniło czteropunktową przewagę na szczycie klasyfikacji końcowej na korzyść Habsburga, Bindera i Ye, którzy zdobyli dla G-Drive automatyczne zaproszenie do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Jest to również drugi z rzędu tytuł w Asian Le Mans Series dla tej ekipy, która w latach 2019-20 zdobyła go z Romanem Rusinowem, Jamesem Frenchem i Leonardem Hoogenboomem.

Image: © ALMS