Gabriel Aubry z pozytywnym wynikiem pierwszego testu na COVID-19

Jackie Chan DC Racing #37 / © FIA WEC

Gabriel Aubry, kierowca zespołu Jackie Chan DC Racing w klasie LMP2, znajduje się w izolacji ze względu na podejrzenie zakażenia COVID-19.

Kierowca miał w ten weekend wystąpić w sześciogodzinnym wyścigu na Spa, zasiadając za kierownicą samochodu ORECA 07-Gibson nr #37 wraz z Willem Stevensem i Ho-Pin Tungiem.

Z kolei w miniony weekend Aubry brał udział w 4-godzinnej rundzie Europejskiej Serii Le Mans na Spa. Załoga zespołu Algarve Pro, z którą kierowca miał kontakt, również została poddana izolacji w oczekiwaniu na wyniki drugiego testu.

"Po przeprowadzonych testach mających miejsce przed Długodystansowymi Mistrzostwami Świata na torze Spa-Francorchamps, Gabriel Aubry jest podejrzewany o zakażenie się COVID-19" - napisała w oświadczeniu FIA.

"Kierowca oraz osoby, z którymi był w bliskim kontakcie, w tym zespół Algavre Pro Racing, dla którego ściągał się w European Le Mans Series na Spa w zeszłym tygodniu, zostali odizolowani i oczekują na wynik drugiego testu, który był przeprowadzony wczoraj."

"Zgodnie z protokołami FIA i WEC oraz w celu zminimalizowania ryzyka, utworzono grupy przy minimalnym kontakcie między każdą z grup, na którą składają się zawodnicy czy personel toru."

"Z pomocą FIA, promotora, lokalnych władz oraz delegata medycznego, podjęto pełną inicjatywę śledzenia sytuacji, a wszystkie bliskie kontakty zostały zidentyfikowane i poddane kwarantannie zgodnie z wymaganiami dopóki nie będą znane wyniki testów."

Image: © FIA WEC