Gasly: AlphaTauri ma potencjał, aby walczyć z Ferrari i McLarenem

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly w dużych superlatywach wypowiedział się na temat tegorocznego bolidu AlphaTauri, jednocześnie dodając, że celem ekipy na ten sezon jest podjęcie równej walki z kierowcami Ferrari i McLarena.

Reprezentant stajni z Faenzy od samego początku weekendu w Bahrajnie imponował swoją dyspozycją, a podczas sobotniej czasówki popisał się umiejętnościami szybkiej i bezbłędnej jazdy, w wyniku czego z łatwością zakwalifikował się do finałowego segmentu sesji, gdzie wykręcił piąty czas. Podczas niedzielnych zmagań zawodnik z Rouen nie miał już tyle szczęścia, ponieważ wskutek kontaktu z Danielem Ricciardo ukończył rywalizację na odległej siedemnastej lokacie.

„Myślę, że z tempem, które zaprezentowaliśmy w Bahrajnie, jesteśmy w stanie walczyć z Ferrari i McLarenem, co jest dla nas bardzo pozytywną informacją. Z całą pewnością mamy potencjał, aby rywalizować z nimi na wszystkich torach” – przyznał Gasly.

Francuz odniósł się także do przebiegu pierwszego wyścigu sezonu.

„Po kontakcie z bolidem McLarena wiedziałem, że jest to dla mnie koniec wyścigu. Doznałem wówczas sporych uszkodzeń przedniego skrzydła i podłogi. Pod koniec rywalizacji pojawiły się kolejne problemy, więc postanowiliśmy wycofać się z dalszych zmagań. Oczywiście byłem wtedy bardzo rozczarowany, ponieważ straciliśmy kilka przyzwoitych punktów.”

„Przez cały weekend mieliśmy dobre osiągi. Byliśmy mocni w kwalifikacjach oraz na długich przejazdach w trakcie piątkowych treningów, dlatego uważam, że mieliśmy potencjał, aby podjąć walkę z Ferrari i McLarenem. Finalnie nie udało się jednak stoczyć takiego pojedynku. Teraz wraz z zespołem skupiamy się już tylko na naszej pracy i kolejnym Grand Prix, w którym chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Cały czas jesteśmy w grze” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool