Gasly: Dziś jest nasz dzień!

Pierre Gasly zdobył sensacyjne drugie miejsce w wyścigu o Grand Prix Brazylii, zdobywając jednocześnie trzecie podium dla Toro Rosso i pierwsze w swojej karierze.

Dla Francuza będzie to z pewnością niezapomniany wynik. Jednakże kierowca Scuderia Toro Rosso nie zapomniał przede wszystkim o tym, jaki udział w tym sukcesie mieli mechanicy i inżynierowie jego zespołu.

"To moje pierwsze podium w Formule 1 i z pewnością go nie zapomnę. To bardzo szczęśliwy moment, pełen emocji – nie wiem co powiedzieć" - przyznał tuż po wyścigu Pierre Gasly.

"Chcę podziękować chłopakom z Toro Rosso, którzy przygotowali mi fantastyczny samochód. Dziś jest nasz dzień!"

Po zakończeniu drugiej neutralizacji Pierre Gasly wpadł na metę tuż przed wściekle goniącym go Lewisem Hamiltonem. Silnik Hondy pracujący jednak w samochodzie Francuza zapewnił mu minimalną przewagę nad mistrzem świata, dzięki czemu był w stanie obronić swoją pozycję.

"Musimy zawsze walczyć do końca. Miałem piękny finisz z Lewisem. Próbowałem wydrzeć ostatnie kilometry na godzinę, aby utrzymać drugą pozycję. Modliłem się, aby silnik dał mi wszystko co może."

Jednocześnie Francuz podkreślił, że ten sukces jest efektem ogromnych postępów, jakie w ostatnim roku dokonała Honda.

"Bez postępów Hondy nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tego, co dziś się nam udało."

Dzięki fantastycznej postawie w niedzielnym wyścigu Francuz awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców, a jego zespół może realnie myśleć o pokonaniu ekipy Renault, do której traci teraz zaledwie sześć punktów.