Gasly: Jestem naprawdę zadowolony z naszego występu w kwalifikacjach

Pierre Gasły - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly potwierdził podczas kwalifikacji swoją świetną dyspozycję na torze Baku, zdobywając czwarte pole startowe. Nic więc dziwnego, że nie ukrywał swojego zadowolenia z tak dobrego wyniku.

Po uzyskaniu najlepszego czasu w trzeciej sesji treningowej francuski kierowca stał się jednym z kandydatów do wywalczenia czołowych lokat w kwalifikacjach do wyścigu o GP Azerbejdżanu. Francuz nie zawiódł i ostatecznie wywalczył czwarte pole startowe, wyrównując tym samym swój najlepszy wynik w Formule 1.

Na swoim najszybszym okrążeniu Gasly był po dwóch sektorach nawet lepszy od zdobywcy pole position, Charlesa Leclerca, jednak w ostatniej części toru stracił sporo czasu.

„Szczerze mówiąc, to był niesamowity dzień. Bycie na czele tabeli w trzecim treningu sprawiło, że byłem bardzo podekscytowany przed kwalifikacjami” - powiedział Pierre Gasly. „Widać było, że mamy tempo i czuliśmy się mocni. Naciskaliśmy przez cały weekend, a w Baku naprawdę dobrze dogadałem się z samochodem.”

„Jestem naprawdę zadowolony z naszego występu w kwalifikacjach. Myślę, że pod koniec wciąż byliśmy w stanie walczyć o czołówkę, ale czwarte miejsce jest świetne, natomiast różnice do pierwszego rzędu niewielkie.”

Kierowca AphaTauri zwrócił uwagę na świetną pracę całej ekipy, która przyczyniła się do rozwoju samochodu. Ponadto on sam świetnie radził sobie przez cały weekend, robiąc stopniowe postępy.

Francuz jest bardzo zadowolony z wywalczonego czwartego miejsca i podkreśla, że jest to świetna pozycja startowa przed niedzielnym wyścigiem.

„To był fantastyczny wysiłek całego zespołu i myślę, że możemy być bardzo dumni z postępów, jakie robimy.”

„Starałem się rozwijać tutaj z każdym okrążeniem, sesja po sesji, za każdym razem przesuwać granicę i myślę, że w ten weekend zrobiłem to dobrze. Udało mi się wszystko poskładać w trzecim segmencie kwalifikacji i jesteśmy na naprawdę mocnej pozycji przed startem jutrzejszego wyścigu” – dodał Gasly.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool