Gasly: Moim celem są regularne wizyty przynajmniej w pierwszej piątce

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly twierdzi, że w sezonie 2022 zamierza kończyć wyścigi wśród pięciu najlepszych kierowców, a może nawet na podium, jeśli nowa konstrukcja zespołu AlphaTauri będzie w stanie mu to zapewnić.

Włoska ekipa zaprezentowała swój nowy samochód podczas internetowej premiery, pokazując wirtualny render oryginalnego AT03, którym zamierzają ścigać się w tegorocznej kampanii.

Po imponującym dla 26-latka sezonie 2021, w którym zdobył 110 punktów oraz zapewnił szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów dla AlphaTauri, celem francuskiego kierowcy jest stałe meldowanie się w czołowej piątce rywalizacji.

„Moje podejście będzie takie samo, jak to, które przyjąłem w zeszłym roku. Będę starał się budować na doskonałej dyspozycji, którą osiągnąłem, zdobywając bardzo dobre wyniki i nadal wznosić się na wyżyny moich umiejętności„ – powiedział Gasly.

Przeczytaj też: AlphaTauri odsłania tegoroczną konstrukcję AT03

„Naprawdę mam nadzieję, że jest to rok, w którym będę mógł walczyć w czołówce, regularnie finiszować w pierwszej piątce, a nawet wyżej, jeśli samochód jest do tego wystarczająco dobry. Musimy być przygotowani na radzenie sobie w każdej sytuacji.”

„Tak więc mentalnie jestem gotowy do radzenia sobie z każdym możliwym scenariuszem i osobiście będę naciskał na zespół, aby zawsze robił wszystko, co w jego mocy.”

Scuderia AlphaTauri AT03 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

„W zeszłym sezonie zbliżyliśmy się bardzo do piątego miejsca w mistrzostwach konstruktorów i byłoby super osiągnąć to w tym roku. Jest za wcześnie, aby powiedzieć, czy to będzie możliwe, ale zawsze dam z siebie wszystko i wydobędę jak najwięcej z naszego samochodu” – dodał.

Z radykalnie innymi maszynami zbudowanymi na podstawie nowych regulacji technicznych z myślą o tegorocznym sezonie, Gasly spodziewa się, iż nadchodzące mistrzostwa będą pełne niespodzianek.

„Myślę, że będziemy musieli podejść do tego z otwartym umysłem, będąc przygotowanymi na każdą ewentualność. To nowy początek dla wszystkich zespołów, zaczynamy praktycznie od zera.”

„Dużym wyzwaniem dla ekip będzie opracowanie najlepszego możliwego bolidu zgodnego z nowymi przepisami. Mam nadzieję, że nam się to udało. Nie mam wątpliwości co do możliwości naszego składu i na razie są bardzo zadowoleni z wykonanej pracy.”

„Wszyscy pracowali nad tym od wielu miesięcy, ale trudno jest mieć pojęcie, czego możemy się spodziewać, dopóki po raz pierwszy nie wyjedziemy na tor w Barcelonie. Wtedy dowiemy się, jak zachowuje się samochód i jak wyglądamy na tle innych. Jestem pewien, że ten sezon będzie pełen niespodzianek” – podsumował kierowca AlphaTauri.

Scuderia AlphaTauri AT03 / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool