Gasly: Moim priorytetem jest zespół Red Bull Racing

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly podkreślił, że jego kolejny ruch w karierze będzie kluczowy oraz przyznał, że priorytetem jest ponowna współpraca z zespołem Red Bull Racing.

Francuz trafił do stajni z Milton Keynes w 2019 roku, jednak bardzo szybko został zdegradowany do siostrzanego AlphaTauri. Znakomicie odbudował swoją karierę po niefortunnym awansie do „czerwonych byków”, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo podczas Grand Prix Włoch w 2020 roku, a także stając na podium w Baku.

Widoczna poprawa Gasly’ego w tegorocznym sezonie przyciągnęła uwagę wielu obserwatorów i spotkała się z wieloma słowami uznania. Sam kierowca, od lat związany z Red Bullem, przyznaje, że chciałby swoją przyszłość wiązać z zespołem z Milton Keynes, jednak jest otwarty na inne oferty.

Zapytany w wywiadzie dla GPFans, czy jego kolejny ruch w karierze jest kluczowy, odpowiedział: „Myślę, że to ewidentnie kluczowy ruch. Będziemy musieli zobaczyć, jakie będzie stanowisko Red Bulla w ciągu najbliższych dwóch lat, ponieważ mija osiem lat, jak jestem z nimi związany. To długi czas.”

„Oczywiście w tej chwili mają bardzo konkurencyjny samochód. Muszę zobaczyć, co zrobią z Maxem i jak będą się rozwijać, ale oczywiście muszę też myśleć o mojej karierze. Wciąż jestem bardzo młody, mam 25 lat, ale moim celem jest zajęcie pierwszego miejsca, gdy ci faceci będą szukać zastępcy.”

„W tej chwili jestem dziewiąty w klasyfikacji kierowców. Cała ósemka przede mną to kierowcy, którzy startują dla czterech najlepszych konstruktorów. Dlatego ważne jest dla mnie, aby pokazać, że jeśli pojawi się wolne miejsce, to powinienem być oczywistym wyborem. To właśnie staram się robić.”

Zapytany o to, gdzie widzi swoją przyszłość, Gasly przyznał, że jego priorytetem jest Red Bull i jest świadomy tego, iż perspektywa jazdy dla „czerwonych byków” wydaje się możliwa w 2023 roku.

„Przede wszystkim, moim priorytetem jest Red Bull, ale w tej chwili zdecydowali się kontynuować współpracę z Sergio.”

„Nie wiem, co planują. Mówią, że prawdopodobnie w 2023 roku może pojawić się jakaś opcja. Postaram się znaleźć w jak najlepszym miejscu, ale to dyskusja, którą wiemy, że przeprowadzimy z Red Bullem w przyszłym roku.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari