Gasly oczekuje lepszych wyników swojego zespołu po letniej przerwie

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly, mimo słabej pierwszej połowy sezonu, przyznał, że jest pewny, iż druga część kampanii będzie wyraźnie lepsza dla całego zespołu AlphaTauri.

Francuz nie może się pochwalić dobrymi wynikami z pierwszej połowy trwającego sezonu Formuły 1 – na trzynaście Grand Prix jedynie trzy razy kończył rywalizację na punktowanej pozycji.

Identyczną statystykę posiada zespołowy kolega 26-latka, Yuki Tsunoda, który ostatni raz zdobył punkty w trakcie weekendu wyścigowego w Hiszpanii, prawie trzy miesiące temu.

Francuz zapytany, czy zaznajomienie się z tegorocznym bolidem przez cały zespół napawa go optymizmem przed drugą częścią kampanii, odpowiedział: „Tak, stuprocentowo.”

„Wiedzieliśmy na początku sezonu, że ten rok będzie wyścigiem rozwojowym; nowe przepisy, nowe samochody, ludzie będą po prostu rozwijać swoje auta przez cały rok.”

„To naprawdę nie ma znaczenia, jak zaczynasz, ważne jest tylko to, aby rozwijać się przez cały sezon.”

„Myślę, że zaczęliśmy w przyzwoitym miejscu. W pewnym sensie zostaliśmy spowolnieni przez różnego rodzaju problemy, jak porpoising.”

„Jednak teraz wyraźnie poprawiliśmy wydajność, a kiedy widzisz, jak ciasny jest środek pola, to [te poprawki] przywrócą nas z powrotem do walki.”

„Teraz dwie dziesiąte sekundy pozwalają ci awansować z szesnastego na ósme miejsce, więc musimy tylko upewnić się, że zmaksymalizujemy pełny potencjał tego, co mamy, przez resztę roku.”

Po Grand Prix Węgier Formuła 1 rozpoczęła swoją letnią przerwę przed powrotem na tor Spa-Francorchamps w Belgii. Gasly przyznał, że pozytywnie przyjął możliwość zresetowania się przed drugą połową sezonu.

„Muszę powiedzieć, że nie mogę się doczekać, aby po prostu mieć trochę wolnego, a także zresetować się w pewien sposób. Mamy teraz też czas, żeby przeanalizować pierwszą część roku, która nie spełniła naszych oczekiwań” – kontynuował Francuz.

„[Nie] uzyskaliśmy wyniku, którego byśmy chcieli, a [więc możemy] przegrupować się i zobaczyć, jak podejść do tej drugiej części roku w najlepszy możliwy sposób.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool