Gasly: Od początku wyścigu walczyłem ze zmianą biegów

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Problemy ze zmianą biegów wykluczyły Pierre'a Gasly'ego z rywalizacji o Grand Prix Węgier na torze Hungaroring, którego jako jedyny kierowca nie ukończył. Francuz przyznał po wyścigu, że zespół miał dużego pecha, jednak liczy na poprawę na Silverstone.

Zmiana jednostki napędowej, utrata całego pierwszego treningu, deszcz w drugim i krótki przejazd w sobotnich przygotowaniach, nie przybliżyły kierowcy AlphaTauri do punktowanych miejsc, choć kwalifikacje zakończył na dziesiątej pozycji.

Gasly tuż po wyścigu przyznał, że przez cały weekend dyspozycja AT01 pozostawiała dużo do życzenia, a zespół zmagał się z technicznymi problemami, które przedwcześnie zakończyły jego udział w rywalizacji pod Budapesztem.

"To był dla nas bardzo trudny weekend" - powiedział po wycofaniu się z Grand Prix Węgier, Pierre Gasly.

"Z jakiegoś powodu przez cały czas mieliśmy problemy tu i tam. Dzisiaj mieliśmy problem z układem napędowym i od początku wyścigu walczyłem ze zmianą biegów, które próbowaliśmy naprawić na torze, ale nie mogliśmy, więc wycofaliśmy się z wyścigu."

"Szkoda, ale w ten weekend mieliśmy pecha."

Francuz liczy jednak na lepszy rezultat w Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone oraz lepsze przygotowanie, na które zespół będzie miał dwa tygodnie.

"Mamy teraz kilka dni na przygotowanie się do Silverstone i mam nadzieję na lepszy weekend" - dodał Francuz.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool