Gasly: Podjęte ryzyko w kwestii opon bardzo nam się opłaciło

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly stał się jedną z największych pozytywnych niespodzianek sesji kwalifikacyjnej w Bahrajnie. Znakomite tempo oraz czyste przejazdy pozwoliły wywalczyć mu piąte pole startowe do jutrzejszej rywalizacji.

Kierowca Scuderii AlphaTauri od samego początku weekendu imponował swoją dyspozycją, a podczas sobotnich kwalifikacji popisał się umiejętnościami szybkiej i bezbłędnej jazdy. Gasly z łatwością zakwalifikował się do finałowej części czasówki, podczas której wykręcił piąty czas, dzięki czemu ustawi się jutro w trzecim rzędzie wraz z Danielem Ricciardo.

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu. To jedna z moich najlepszych pozycji wywalczonych w kwalifikacjach, jakie miałem do tej pory jeżdżąc w [tym] zespole” – powiedział Francuz.

„W pierwszym wyścigu sezonu ważne jest, abyśmy ukazali swój potencjał i myślę, że udało nam się to dzisiaj zrobić.”

AlphaTauri postawiła na dość odważną strategię dotycząca ogumienia, która jednak okazała się słuszna, dzięki czemu Gasly wystartuje do wyścigu na mieszance pośredniej.

„Używanie pośredniej mieszanki w Q2 było ryzykowne, ale udało nam się. Miejmy nadzieję, że będzie ona dla nas korzystna podczas jutrzejszego wyścigu.”

„Postaram się jak najlepiej wykorzystać moją pozycję startową. Jasne jest to, że mamy spore szanse i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zdobyć dla zespołu jak najwięcej punktów.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool