Gasly: Próbowaliśmy wrócić do punktowanej dziesiątki, a skończyło się dwunastym miejscem

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly powiedział, że wraz z zespołem muszą zrozumieć wpływ najnowszego pakietu poprawek do bolidu AT03, po tym, jak Francuz odczuwał wyraźny brak osiągów w trakcie rywalizacji na Paul Ricard.

Ekipa AlphaTauri zdecydowała się na przywiezienie dużego pakietu aktualizacji do swojego bolidu na Grand Prix Francji. Gasly popisywał się dobrym tempem w trakcie piątkowych treningów, w których korzystał już z ulepszonego AT03 i zakończył obie sesje z piątym oraz siódmym najszybszym czasem.

Mimo wcześniejszych zachęcających rezultatów, Francuz, w kwalifikacjach do swojego domowego Grand Prix, został wyeliminowany już w Q1, przez co do niedzielnego wyścigu startował z niskiego, szesnastego pola.

Podczas niedzielnego starcia kierowca AlphaTauri robił wszystko, aby nadrobić swoją sobotnią stratę, ale ostatecznie skończył tuż za pierwszą dziesiątką, mijając linię mety na dwunastej pozycji.

„Próbowaliśmy powrócić do punktów, a wywalczyliśmy o dwunaste miejsce, co nie jest występem, na jaki liczyliśmy” – powiedział Gasly.

„Fani i widzowie sprawili, że był to wyjątkowy weekend, który wywołał duży uśmiech na mojej twarzy, ale jestem niezwykle rozczarowany.”

„Gdybym wiedział, co jest problemem, moglibyśmy to zmienić, ale było po prostu zbyt dużo ślizgania się po nawierzchni toru i ogólny brak przyczepności, zwłaszcza w szybkich zakrętach.”

„Próbowałem wszystkiego w samochodzie, naciskałem, zmieniałem linię jazdy, ale nie było nic, co by pomogło.”

„Oczywiście nie chcę wyciągać żadnych wniosków, ale na podstawie tempa, które mieliśmy, musimy zrozumieć, dlaczego piątek poszedł tak dobrze, a potem walczyliśmy [z bolidem].”

„Skończyliśmy tylko trzy sekundy za dziesiątym miejscem, więc nie jesteśmy daleko, ale przecież nie ma żadnych punktów za jedenaste, czy dwunaste miejsce.”

„Teraz ważne jest, aby spróbować zrozumieć ten nowy pakiet poprawek. Zajmie to trochę czasu, jednak w środku pola jest dość ciasno, więc musimy znaleźć rozwiązanie” – podsumował Gasly.

Poza punktami skończył także kolega z zespołu Francuza, Yuki Tsunoda, który już na pierwszym okrążeniu został uderzony przez Estebana Ocona, przez co ostatecznie musiał przedwcześnie wycofać się z wyścigu.

„Zdecydowanie zostawiłem wystarczająco dużo miejsca, ale on stracił kontrolę” – powiedział Tsunoda.

„To zrujnowało cały nasz wyścig, a pięć sekund to za mało, jeśli on kontynuował rywalizację bez uszkodzeń, zdobywając nawet kilka punktów.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool