Gasly: Rozumiem, dlaczego Alpine zajęło czwarte miejsce w mistrzostwach

Pierre Gasly - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Już po swoim pierwszym dniu testów z zespołem Alpine na torze Yas Marina, Pierre Gasly był pod wrażeniem samochodu oraz działania tej ekipy.

Od sezonu 2023 Gasly będzie reprezentował stajnię z Enstone, która zajęła w tym roku czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Po wieloletniej współpracy Francuz odszedł z rodziny Red Bulla i zespołu AlphaTauri.

26-latek przyznał, że rozumie, dlaczego Alpine ukończyło sezon 2022 na czwartym miejscu, najlepszym z zespołów środka stawki.

„Spędziłem z nimi zaledwie jeden dzień w Abu Zabi, ale zdecydowanie mogę dostrzec bardzo mocne strony tego samochodu oraz potencjał, jaki posiada” – powiedział Gasly.

„Nie bez powodu zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach i teraz rozumiem dlaczego, nie tylko ze względu na bolid, ale także ze względu na działanie zespołu.”

„Inżynierowie w składzie, sposób myślenia, filozofia, jak dotąd jestem bardzo zadowolony z pierwszych interakcji z chłopakami.”

Francuz uważa, że Alpine ma zdecydowanie lepszą przyczepność przedniej osi w porównaniu do AlphaTauri i zauważył, że opony testowe Pirelli oferowały podobne odczucia, jak podczas całego sezonu.

„Uważam, że mają całkiem dobrą przyczepność przodu, dobre wyczucie w wolnych zakrętach, nad czym starałem się pracować w tym sezonie” – dodał Gasly.

„Oczywiście jest ten znak zapytania, dlatego że spędziłem cały dzień na nowych oponach. Z tego, co słyszeliśmy, a także z moich odczuć, nie jest to duża różnica, a opony nie zachowują się inaczej, jak w całej kampanii.”

„Ogólnie ten samochód dawał mi to, czego chciałem. Oczywiście są obszary do poprawy i miejsca na ulepszenia. Nie byłem jednak zaskoczony, ponieważ wiedziałem, że będzie to szybki samochód, zdecydowanie można to poczuć” – podsumował nowy kierowca Alpine.

Image: © Alpine F1 / XPB Images