Gasly: Sezon 2020 był najbardziej ekscytującym okresem w mojej karierze

Pierre Gasly - Scuderia Alpha Tauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zawodnik AlphaTauri w dużych superlatywach wypowiedział się na temat dyspozycji swojej ekipy w minionym sezonie. Francuz dodał także, że jest w pełni gotowy na kolejne wyzwania w przyszłym roku.

Pierre Gasly stanął na najwyższym stopniu podium zaledwie rok po tym, jak stracił swoje miejsce w ekipie Red Bulla i został zdegradowany do Scuderii Toro Rosso.

„To był najbardziej ekscytujący sezon, jaki do tej pory przeżyłem w Formule 1” - powiedział Gasly.

„Byliśmy konsekwentni i pokazaliśmy bardzo dobre wyniki, nie dysponując pakietem pozwalającym na równą walkę z naszymi rywalami.”

„Ogólnie rzecz biorąc, radziliśmy sobie bardzo dobrze i wyciągaliśmy maksimum z tego, co mieliśmy.”

W sezonie 2020 kierowcy zespołu Scuderia AlphaTauri zdobyli łącznie 107 punktów, z czego 75 wywalczył francuski zawodnik, który jak sam przyznaje, najchętniej zrezygnowałby z zimowej przerwy.

„Nie jestem gotowy na trzymiesięczne wakacje.”

„Oczywiście miło będzie spotkać się z rodziną i spędzić czas z bliskimi, których nie widziałem przez cały rok. Sądzę jednak, że już na początku stycznia zacznę tęsknić za ściganiem się i walką z innymi. To jest właśnie to, co kocham.”

Na przyszłoroczny kalendarz mistrzostw świata składać się będą 23 rundy. 24-latek przyznał, że będzie to wyzwanie. Podkreślił jednak, że jego celem będzie regularne kończenie wyścigów w pierwszej dziesiątce.

„To będzie prawdziwe wyzwanie. Muszę być więc pewny, że jestem do tego należycie przygotowany.”

„Zamierzam porozmawiać z chłopakami o tym, co do tej pory szło nam dobrze, a co nie. To pozwoli nam uzyskać lepszy obraz sytuacji i pomoże stać się bardziej konkurencyjnymi.”

„W tym roku przegapiliśmy kilka okazji do zdobycia punktów. Czasami po prostu brakowało nam tempa. Musimy jednak starać się zawsze być w pierwszej dziesiątce, aby móc włączyć się do walki o wyższą pozycję w mistrzostwach.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool