Gasly: Walczymy o piątą pozycję w mistrzostwach konstruktorów

Pierre Gasły - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Według Pierre’a Gasly’ego, zespół AlphaTauri może po raz pierwszy w historii powalczyć o piąte miejsce w mistrzostwach konstruktorów, po „najlepszym początku sezonu” w jego karierze.

Włoski skład, dawniej Toro Rosso, nigdy nie zajął piątego lub lepszego miejsca w mistrzostwach konstruktorów. Zespół z siedzibą w Faenzy nigdy nie był jednak bliżej osiągnięcia takiego wyniku.

Na półmetku obecnej kampanii wyścigowej zajmują szóste miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą dziewięciu punktów do piątego Alpine. Dodatkowo AlphaTauri ma zapas dwudziestu oczek do zespołu Aston Martin, który znajduje się na siódmej pozycji.

Ekipa pod przewodnictwem Franza Tosta, jest także jedynym składem wśród wszystkich w Formule 1, który wyjeżdżał z każdego Grand Prix tego sezonu z punktami.

„Myślę, że był to prawdopodobnie najlepszy początek sezonu, jaki kiedykolwiek miałem w Formule 1” - powiedział Pierre Gasly. „On był naprawdę udany. Oczywiście, najlepszym momentem było nasze podium podczas Grand Prix Baku.”

„Mieliśmy niesamowite soboty, świetne kwalifikacje, w większości wyścigów, udawało nam się dostawać do trzeciej sesji, co jest wielkim osiągnięciem.”

„Niedziele na początku nie były najlepsze, ale zrobiliśmy postępy i udało nam się powalczyć z całkiem szybkimi samochodami, czasem z McLarenem lub z Ferrari.”

„Widzimy, że nasza walka w mistrzostwach kształtuje się z wyścigu na wyścig z Aston Martinem i Alpine” – kontynuował Francuz.

„Walczymy o piątą pozycję w mistrzostwach konstruktorów, co nigdy nam się nie udało. To pokazuje, że mamy dobry rok.”

„To jeden z moich osobistych celów, aby zapewnić im piątą pozycję, po raz pierwszy w historii. Jak na razie jest to dla nas bardzo ekscytujący sezon” - podsumował kierowca AlphaTauri.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool