Gasly: Walka z Mercedesem pokazała siłę AlphaTauri

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly uważa, że walka do ostatnich metrów z kierowcą Mercedesa, Lewisem Hamiltonem, podczas GP Azerbejdżanu, pokazała bardzo dobre tempo zespołu z Faenzy, a brak błędów przełożył się na wysoki wynik.

Po siedmiu dotychczasowych wyścigach francuski kierowca miał nadzieję na przejechanie czystego i bezbłędnego weekendu wyścigowego. Dobra forma z treningów i bezbłędna jazda w trakcie sesji kwalifikacyjnej zaowocowała szóstym polem startowym i możliwością rozdzielenia kierowców Mercedesa.

Lider zespołu AlphaTauri utrzymywał wysokie tempo przez cały czas trwania rywalizacji na torze Baku City Circuit, a problemy rywali dały możliwość walki o czwartą lokatę z Lewisem Hamiltonem.

Gasly linię mety minął ostatecznie na piątym miejscu, jednak nie krył swojego zadowolenia z uzyskania tak dobrego rezultatu.

„To było dla nas niesamowite. Ukończenie wyścigu w czołowej piątce jest naprawdę dobrym wynikiem, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, jak wyglądał nasz początek roku” – powiedział Pierre Gasly.

„Nie popełniliśmy błędów w ten weekend, pokazaliśmy świetne tempo w treningach, mieliśmy najlepsze kwalifikacje w tym roku i ukończyliśmy wyścig na najwyższej pozycji w sezonie.”

„Cieszyliśmy się także z małej walki z Lewisem, co było pozytywne. Na początku wyścigu wiedzieliśmy, że będzie nieugięty, ponieważ jechaliśmy jedynie z jedną mieszanką nowych twardych opon, więc liczyliśmy na bezproblemowy koniec rywalizacji. Niestety mieliśmy drugi wirtualny samochód bezpieczeństwa i wiedzieliśmy, że to nie zadziała na naszą korzyść” – kontynuował Francuz.

„Próbowałem bronić się przed Lewisem najlepiej, jak potrafię, kiedy zjechał do boksu po nowe ogumienie, ale był znacznie szybszy. Próbowałem dbać o swoje opony przez cały wyścig, ale w tym momencie nie były w świetnej formie.”

„Na koniec, możliwość walki z Mercedesem oznacza, że wykonujemy naprawdę dobrą robotę, więc to świetne informacje dla zespołu, iż wyjeżdżamy z dużą ilością punktów” – dodał Gasly.

Piąta lokata w wyścigu i suma szesnastu punktów zapewniła francuskiemu kierowcy awans na dziesiąte miejsce w klasyfikacji kierowców.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool