Gasly: Wyglądamy konkurencyjnie, jednak pozostajemy realistami

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly z drugim najlepszym czasem zakończył pierwszą i drugą sesję treningową Grand Prix Kataru, co potwierdza wysoką konkurencyjność ekipy AlphaTauri przed kwalifikacjami i niedzielnym starciem na torze Losail.

Francuz z wysokiego „C” rozpoczął przygotowania do rywalizacji w dwudziestej rundzie tegorocznego sezonu wyścigowego Formuły 1, kończąc piątkowe jazdy z drugim najlepszym wynikiem, odstając zaledwie na dwie dziesiąte sekundy od najszybszego Valtteriego Bottasa.

Kierowca AlphaTauri przyznał po piątkowych treningach, że zespół wygląda konkurencyjnie względem swoich najgroźniejszych rywali i chce pozostać w tak wysokiej formie w walce o pozycje startowe oraz finalny wynik.

„To był bardzo dobry piątek, jak dotąd najlepszy w sezonie” - powiedział Gasly. „Wewnątrz samochodu nie wydaje się to takie łatwe, ale czasy okrążeń są naprawdę dobre. Jeśli chodzi o balans auta, w sobotę możemy się poprawić, więc postaramy się nad tym popracować.”

„W tej chwili wyglądamy bardzo konkurencyjnie, więc mamy nadzieję, że w kwalifikacjach będziemy na równoległej płaszczyźnie, co McLaren i Ferrari.”

„Naszym celem jest oczywiście znalezienie się jak najwyżej w zestawieniu, ale pozostajemy realistami” - podkreślił Francuz.

„Przybycie na nowy tor zawsze oznacza, że w piątek jest dużo do omówienia” - skomentował główny inżynier zespołu AlphaTauri, Jonathan Eddolls.

„Mieliśmy napięty plan przejazdów dla obu samochodów, a głównym celem było zrozumienie obiektu, a tym samym wymagań dotyczących ustawień, opon i konfiguracji aerodynamicznej.”

„Cały proces był jednak utrudniony, ponieważ pierwszy trening odbywał się w najgorętszej porze dnia, a druga sesja wczesnym wieczorem, z około piętnastostopniową różnicą temperatur.”

„Byliśmy w stanie to uwzględnić w naszych planach przejazdów oraz wszystkich elementach testowych i jak dotąd wyglądamy konkurencyjnie, szczególnie podczas krótkich jazd, które były bardzo dobre w przypadku obu kierowców.”

„Nieco większym wyzwaniem były dłuższe przejazdy, jeśli chodzi o opony, więc na pewno przed nami jeszcze trochę pracy.”

„Zebraliśmy jednak wiele obiecujących danych do analizy i mamy świetny zespół inżynierów, który będzie pracować bez wytchnienia, aby wydobyć maksymalne osiągi” - podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari