Giovinazzi i Raikkonen etatowymi kierowcami Alfy Romeo w sezonie 2021

Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing Orlen / © Sauber Motorsport AG

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen oficjalnie poinformował, że w sezonie 2021 ich barwy nadal będą reprezentować Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Wszystkie dotychczasowe spekulacje zakładały, że w przyszłym roku u boku Kimiego Raikkonena zobaczymy Micka Schumachera, który bardzo mocno przymierzany był do zespołu z Hinwil. Ostatecznie wybór padł na Antonio Giovinazziego, który dostał kolejną szansę na pokazanie swoich możliwości u boku charyzmatycznego Fina, dla którego sezon 2021 będzie okazją do wyśrubowania rekordu dotyczącego liczby startów w F1.

Kimi Raikkonen przyznał, że ekipa z Hinwil jest dla niego bardzo ważna. Mistrz świata z sezonu 2007 zadebiutował w Formule 1 właśnie w stajni Saubera. Powrócił on do składu Alfy Romeo w sezonie 2019, podpisując początkowo dwuletni kontrakt. 

„Alfa Romeo jest dla mnie czymś więcej niż zespołem – to dla mnie druga rodzina” – powiedział Fin.

„Wiele twarzy obecnych tutaj pamiętam jeszcze z mojego debiutu w 2001 roku, a wyjątkowa atmosfera daje mi dodatkową motywację do kontynuowania startów w moim dziewiętnastym sezonie. Nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył w ten projekt i nie miał przeczucia, na co nas razem stać.”

Mistrz świata z sezonu 2007 liczy na to, że dzięki wspólnemu wysiłkowi Alfa Romeo zdoła powrócić do dobrej formy.

„Zespół ceni sobie ciężką pracę, co pasuje do mojego stylu. Nie mogę się już doczekać następnego roku i mam nadzieję, że nasze postępy pozwolą przedrzeć się do środka stawki.”

Zespołowym partnerem Raikkonena pozostanie Antonio Giovinazzi, który jako podstawowy kierowca, startuje w Alfie również od roku 2019.

„Alfa Romeo jest moim domem od dwóch lat. Jestem szczęśliwy, że udało mi się przedłużyć tę relację o kolejny rok” – dodał Włoch.

„Zespół ma do mnie wielkie zaufanie, a ja zrobiłem wszystko co w mojej mocy, by odpłacić się za to. Zanotowaliśmy kilka mocnych rezultatów i czuję, że odegrałem swoją rolę w postępach ekipy.”

„Przed nami wciąż długa droga i wspólnie chcemy wiele osiągnąć. Nasza aktualna praca przełoży się na przyszły rok, więc już teraz musimy dawać z siebie wszystko.”

Image: © Sauber Motorsport AG