Giovinazzi: Odchodzę z Formuły 1 tylko na chwilę

Antonio Giovinazzi / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Antonio Giovinazzi, mimo tego, że jest zmuszony opuścić Formułę 1, jest przekonany, iż uda mu się powrócić do królowej sportów motorowych.

Włoch rozpoczął swoją przygodę z F1 w 2017 roku, gdy zastąpił kontuzjowanego Pascala Wehrleina w Sauberze podczas Grand Prix Australii i Chin. Jednak 28-latek dopiero w 2019 roku został zatrudniony jako etatowy kierowca zespołu Alfa Romeo Racing, w którym spędził kolejne trzy sezony.

Plotki o odejściu Włocha zaczęły krążyć już w zeszłym sezonie, jednak dopiero w listopadzie kierowca oficjalnie potwierdził swój transfer do zespołu Formuły E Dragon/Penske.

Giovinazzi wierzy jednak, że Formuła E to jedynie etap przejściowy i już niedługo powróci do bolidu Formuły 1.

„Odchodzę tylko na chwilę” – przekazał Giovinazzi. „Moje pierwsze zdjęcie w bolidzie Formuły 1, które zamieściłem na swoich mediach społecznościowych, zostało wykonane, gdy miałem trzy lata. Ostatnie zdjęcie w bolidzie na pewno nie zostało wykonane w tym roku.”

„Widzieliśmy już wielu kierowców, którzy zatrzymali się na jeden rok i wracali, jak Esteban Ocon i Alex Albon. Ja sam byłem rezerwowym w Ferrari w 2017 i 2018 roku i w końcu dostałem swoją szansę w 2019 roku.”

„Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w Formule 1. Na razie chcę podziękować wszystkim ludziom, którzy wspierali mnie przez ostatnie trzy lata, wszystkim fanom, którzy wspierali mnie po oficjalnej informacji [o odejściu] oraz wszystkim kierowcom w Formule 1, którzy wysyłali mi wiadomości. To były wspaniałe trzy lata.”

Jednak Giovinazzi wciąż będzie częścią Formuły 1 i wraz z Mickiem Schumacherem będzie pełnić w przyszłym sezonie rolę rezerwowego kierowcy Ferrari.

„Jedną z rzeczy, którą zrobię, to pozostanę w padoku Formuły 1” – przekazał Włoch.

„Wciąż jestem częścią rodziny Ferrari. Staramy się kontynuować naszą pracę w przyszłym roku; ważne jest, aby tu zostać i zobaczyć, czy jest szansa w 2023 roku. Robimy wszystko i byłbym szczęśliwy, gdybyśmy mogli kontynuować z nimi współpracę.”

„Ferrari było moją pierwszą rodziną w Formule 1. Zabrali mnie z F2 i dali mi pierwszą szansę dołączenia do zespołu F1. Będę szczęśliwy, jeśli w przyszłym roku wciąż będę z nimi. To jeden z moich celów” – dodał Giovinazzi.

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI