Giovinazzi powróci do bolidu F1 na pierwszą sesję treningową GP Włoch i Stanów Zjednoczonych

Antonio Giovinazzi - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Zespół Haas F1 potwierdził, że Antonio Giovinazzi powróci do bolidu Formuły 1 i zasiądzie za kierownicą VF-22 podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Włoch i Stanów Zjednoczonych.

Włoch po raz ostatni w królowej sportów motorowych rywalizował w 2021 roku, kiedy reprezentował zespół Alfa Romeo. W obecnym sezonie wyścigowym angażował się jednak jako kierowca rezerwowy Scuderii Ferrari, biorąc jednocześnie udział w Mistrzostwach Świata Formuły E z Dragon Penske Racing.

Giovinazzi weźmie udział w pierwszym treningu Grand Prix Włoch na torze Monza i ponownie zasiądzie do tegorocznego auta na pętli Circuit of the Americas podczas rundy o Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Zespół nie potwierdził jednak, którego z kierowców zastąpi Włoch w danej sesji.

„Bardzo się cieszę, że ponownie będę miał szansę jeździć w oficjalnych sesjach F1” powiedział Antonio Giovinazzi.

„Oprócz jazdy w symulatorze ważne jest, aby przetestować prawdziwy samochód i nie mogę się doczekać, aby ponownie założyć kombinezon i kask.”

„Będzie to okazja, aby nabrać pewności siebie w nowej generacji aut – to najlepszy sposób na przygotowanie się, gdybym został powołany jako kierowca rezerwowy.”

„Jazda po trudnych i ekscytujących torach, takich jak Monza i COTA sprawia, że jest to jeszcze bardziej fascynujące” – dodał Włoch.

Guenther Steiner, szef zespołu Haas F1, dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać Antonio Giovinazziego w zespole na dwa występy w pierwszych sesjach treningowych.”

„Ferrari chciało dać Antonio trochę czasu na zapoznanie się z obecną specyfikacją bolidu Formuły 1 podczas weekendu wyścigowego i oczywiście z przyjemnością pomogliśmy.”

Image: © Scuderia Ferrari