Giovinazzi: Rok 2021 nie byłby odpowiednim czasem na przejście do Ferrari

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen

Antonio Giovinazzi akceptuje fakt, że rok 2021 byłby dla niego „nieodpowiednim czasem” na przejście do zespołu Ferrari jako następca Sebastiana Vettela i wierzy, że wciąż ma szansę na reprezentowanie barw z Maranello w przyszłości.

W momencie, gdy stało się jasne, iż Sebastian Vettel może rozstać się ze Scuderią Ferrari po sezonie 2020, rozpoczęły się spekulacje na temat nazwiska jego następny. Najpoważniejszymi kandydatami do fotela we włoskim zespole byli Carlos Sainz i Daniel Ricciardo. Wiele źródeł typowało także trzeciego kierowcę – Antonio Giovinazziego z zespołu Alfa Romeo Racing, który jest także zawodnikiem rezerwowym ekipy z Maranello.

Niestety Włoch nie miał zbyt wielu szans w porównaniu z bardziej doświadczonymi pretendentami. Koniec końców to Carlos Sainz otrzymał angaż w Ferrari i od sezonu 2021 będzie partnerem z ekipy dla Charlesa Leclerca.

W wywiadzie dla telewizji Sky Sports F1 Giovinazzi przyznał, że nie czuł rozczarowania taką decyzją.

„Wiesz, nadal jestem częścią tej rodziny [Ferrari] i cieszę się również, że jestem na liście i mam możliwość zajęcia tego miejsca” – powiedział.

„W mojej karierze nigdy nic nie przyszło mi łatwo, zawsze walczyłem, zawsze się poświęcałem, aby coś zdobyć i myślę, że teraz może nie był to po prostu odpowiedni czas.”

„Wciąż jestem młody i jestem pewien, że jeśli nadal będę walczył i ciężko pracował, to w końcu będę mieć taką możliwość w przyszłości” – dodał.

Odniósł się również do Charlesa Leclerca, swojego poprzednika w zespole Sauber, który potrzebował jednego sezonu, aby otrzymać kontrakt z Ferrari. Giovinazzi zwrócił uwagę na okoliczności, które różnią ich przypadki.

„Wiem, że Charles również miał jeden sezon, a potem poszedł do Ferrari. Ale z mojej strony, jeśli patrzymy wstecz, my [Alfa Romeo] zmagaliśmy się z samochodem w drugiej połowie sezonu. Tak więc dorastałem jako kierowca, ale tego rezultatu nie było widać.”

„Ale nadal jestem częścią Ferrari, a co, co mówi Mattia [Binotto], że wciąż śledzą moją karierę, to coś naprawdę spaniałego.”

„Nadal współpracujemy z Alfą Romeo, nadal możemy osiągnąć razem świetny wynik i na razie to jest mój główny cel, ponieważ to jest mój zespół.” 

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen