Glickenhaus Racing najszybszy podczas popołudniowej sesji testowej przed 24 Hours of Le Mans

Glickenhaus Racing #708 / © Le Mans

Zespół Glickenhaus Racing oznaczony numerem #708 wyznaczył najlepszy czas podczas popołudniowej sesji testowej przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, wyprzedzając dwa składy Toyoty Gazoo Racing.

Oliver Pla najszybsze okrążenie w postaci 3:29.115 osiągnął podczas swojego ostatniego przejazdu, co pozwoliło wyprzedzić oba prototypy Toyoty o 0.225 oraz 0.507 sekundy, a także osiągnąć lepszy czas niż ten wyznaczony przez Brendona Hartleya z porannej sesji.

Czwarta lokata należała do zespołu Alpine Elf Matmut #36 i ponownie Nicolasa Lapierre'a, który osiągnął wynik 3:30.111, wyprzedzając drugi skład Glickenhaus Racing #709, który zmniejszył stratę z porannej sesji, pokonując kółko w 3:30.924.

Niedzielne przygotowania do 24-godzinnego wyścigu w klasie LMP2 bardzo dobrze zakończył zespół IDEC Sport #48, który znalazł się na czele kategorii z wynikiem 3:31.105, co pozwoliło wyprzedzić ekipę Panis Racing #65 o zaledwie 0.015 sekundy.

Trzecia lokata należała ponownie do ekipy Team WRT #41, jednak tym razem najszybszym był Louis Deletraz, który okrążenie toru Circuit de la Sarthe pokonał w 3:31.448. To pozwoliło wyprzedzić dwa składy United Autosports #23 i #22, które osiągnęły wyniki w postaci 3:31.567 oraz 3:31.969.

Polski zespół Inter Europol Competition #34 popołudniową sesję testową zakończył dopiero na siedemnastej lokacie w LMP2 z czasem 3:33.941.

W klasie LMGTE Pro ponownie najszybszym autem okazało się Porsche 911 RSR-19, jednak na czele znalazł się zespół WeatherTech Racing #79 i Earl Bamber, który wyznaczył czas w postaci 3:52.938, wyprzedzając o 0.112 sekundy fabryczną ekipę Porsche GT #91.

Czołową trójkę uzupełniło AF Corse #51 i James Calado, który pokonał okrążenie w czasie 3:53.080, co pozwoliło utrzymać się przed siostrzanym składem z numerem #52 i do najbliższego rywala stracić zaledwie 0.132 sekundy.

Kategoria LMGTE Am również należała do Porsche 911 RSR-19 i ekipy Proton Competition #99, w której najszybszym był Harry Tincknell. Brytyjczyk swoje najlepsze okrążenie pokonał w 3:54.472, wyprzedzając Team Project 1 #56 oraz JMW Motorsport #66, które znalazły się w pierwszej trójce.

Wyniki popołudniowej sesji testowej:

Poz Nr Kierowcy Zespół Klasa Czas Okr Strata
1. 708 L. DERANI / F. MAILLEUX / O. PLA / G. MENEZES Glickenhaus Racing LMH 3:29.115 48
2. 7 M. CONWAY / K. KOBAYASHI / J. LOPEZ Toyota Gazoo Racing LMH - H 3:29.340 64 0.225
3. 8 K. NAKAJIMA / B. HARTLEY / M. CONWAY Toyota Gazoo Racing LMH - H 3:29.622 67 0.507
4. 36 A. NEGRÃO / N. LAPIERRE / M. VAXIVIERE Alpine Elf Matmut LMH 3:30.111 53 0.996
5. 709 R. BRISCOE / R. WESTBROOK / R. DUMAS / G. MENEZES Glickenhaus Racing LMH 3:30.924 42 1.809
6. 48 P. LAFARGUE / P. CHATIN / P. PILET IDEC Sport LMP2 3:31.105 63 1.990
7. 65 J. CANAL / W. STEVENS / J. ALLEN Panis Racing LMP2 3:31.120 50 2.005
8. 41 R. KUBICA / L. DELETRAZ / Y. YE Team WRT LMP2 3:31.448 52 2.333
9. 23 P. DI RESTA / W. BOYD United Autosports LMP2 3:31.567 56 2.452
10. 22 P. HANSON / F. SCHERER / F. ALBUQUERQUE United Autosports USA LMP2 3:31.969 50 2.854
11. 82 R. CULLEN / O. JARVIS / F. NASR Risi Competizione LMP2 3:32.662 51 3.547
12. 29 F. VAN EERD / G. VAN DER GARDE / J. VAN UITERT Racing Team Nederland LMP2 P/A 3:32.727 53 3.612
13. 31 F. HABSBURG / C. MILESI Team WRT LMP2 3:32.823 62 3.708
14. 24 P. KELLY / G. AUBRY / S. TRUMMER PR1 Motorsports Mathiasen LMP2 P/A 3:33.126 64 4.011
15. 30 R. BINDER / G. ROJAS / T. GOMMENDY / L. HÖRR Duqueine Team LMP2 3:33.524 54 4.409
16. 32 N. JAMIN / J. ABERDEIN / M. MALDONADO United Autosports LMP2 3:33.658 63 4.543
17. 49 A. FJORDBACH / J. MAGNUSSEN / K. MAGNUSSEN High Class Racing LMP2 3:33.680 57 4.565
18. 70 E. GARCIA / L. DUVAL Realteam Racing LMP2 P/A 3:33.758 42 4.643
19. 20 D. ANDERSEN / R. TAYLOR / M. SØRENSEN High Class Racing LMP2 P/A 3:33.839 57 4.724
20. 21 H. HEDMAN / B. HANLEY / J. MONTOYA Dragonspeed USA LMP2 P/A 3:33.879 41 4.764
21. 25 J. FALB / R. MERHI / R. ANDRADE G-Drive Racing LMP2 P/A 3:33.932 50 4.817
22. 34 J. SMIECHOWSKI / R. VAN DER ZANDE / A. BRUNDLE Inter Europol Competition LMP2 3:33.941 64 4.826
23. 1 T. CALDERON / S. FLOERSCH / B. VISSER Richard Mille Racing Team LMP2 3:34.256 51 5.141
24. 38 R. GONZALEZ / A. DAVIDSON Jota LMP2 3:34.478 44 5.363
25. 26 R. RUSINOV / F. COLAPINTO G-Drive Racing LMP2 3:34.872 58 5.757
26. 28 S. GELAEL Jota LMP2 3:34.877 45 5.762
27. 44 M. KONOPKA / O. WEBB / M. KONOPKA ARC Bratislava LMP2 P/A 3:35.783 60 6.668
28. 84 T. AOKI / N. BAILLY / M. LAHAYE / P. SANCINENA Association SRT41 INNOVATIVE 3:37.171 43 8.056
29. 39 V. CAPILLAIRE / A. ROBIN / M. ROBIN SO24-Dirob by Graff LMP2 P/A 3:37.469 44 8.354
30. 74 J. WINSLOW / J. CORBETT / T. CLOET Racing Team India Eurasia LMP2 P/A 3:39.705 56 10.590
31. 79 C. MACNEIL / E. BAMBER / L. VANTHOOR WeatherTech Racing LMGTE Pro 3:52.938 44 23.823
32. 91 G. BRUNI / R. LIETZ / F. MAKOWIECKI Porsche GT Team LMGTE Pro 3:52.948 58 23.833
33. 51 A. PIER GUIDI / J. CALADO / C. LEDOGAR AF Corse LMGTE Pro 3:53.080 34 23.965
34. 52 M. MOLINA / D. SERRA AF Corse LMGTE Pro 3:53.091 45 23.976
35. 92 K. ESTRE / N. JANI / M. CHRISTENSEN Porsche GT Team LMGTE Pro 3:53.161 53 24.046
36. 72 D. VANTHOOR / A. PARENTE / M. MARTIN Hub Auto Racing LMGTE Pro 3:53.221 54 24.106
37. 64 T. MILNER / N. TANDY Corvette Racing LMGTE Pro 3:53.440 51 24.325
38. 63 A. GARCIA / J. TAYLOR / N. CATSBURG Corvette Racing LMGTE Pro 3:54.281 13 25.166
39. 99 H. TINCKNELL / V. INTHRAPHUVASAK / F. LATORRE Proton Competition LMGTE Am 3:54.472 53 25.357
40. 56 E. PERFETTI / M. CAIROLI / R. PERA Team Project 1 LMGTE Am 3:54.502 59 25.387
41. 66 T. NEUBAUER / R. SALES / J. FANNIN JMW Motorsport LMGTE Am 3:54.530 60 25.415
42. 88 J. ANDLAUER / D. BASTIEN / L. ARNOLD Dempsey-Proton Racing LMGTE Am 3:54.619 56 25.504
43. 71 B. IRIBE / O. MILLROY / B. BARNICOAT Inception Racing LMGTE Am 3:54.621 52 25.506
44. 86 M. WAINWRIGHT / B. BARKER / T. GAMBLE GR Racing LMGTE Am 3:54.668 21 25.553
45. 388 P. EHRET / C. HOOK / J. BLEEKEMOLEN Rinaldi Racing LMGTE Am 3:54.903 47 25.788
46. 55 D. CAMERON / D. PEREL / M. GRIFFIN Spirit of Race LMGTE Am 3:54.983 43 25.868
47. 18 A. HARYANTO / A. PICARIELLO / M. SEEFRIED Absolute Racing LMGTE Am 3:55.011 56 25.896
48. 47 R. LACORTE / G. SERNAGIOTTO / A. FUOCO Cetilar Racing LMGTE Am 3:55.196 41 26.081
49. 57 T. KIMURA / M. JENSEN / S. ANDREWS Kessel Racing LMGTE Am 3:55.224 50 26.109
50. 54 T. FLOHR / F. CASTELLACCI / G. FISICHELLA AF Corse LMGTE Am 3:55.273 52 26.158
51. 80 M. CRESSONI / R. MASTRONARDI / C. ILOTT Iron Lynx LMGTE Am 3:55.553 56 26.438
52. 69 R. RENAUER / R. BOHN / R. INEICHEN Herberth Motorsport LMGTE Am 3:55.595 62 26.480
53. 85 R. FREY / S. BOVY / M. GATTING Iron Lynx LMGTE Am 3:55.614 54 26.499
54. 777 S. HOSHINO / T. FUJII / A. WATSON D'Station Racing LMGTE Am 3:55.866 37 26.751
55. 77 C. RIED / J. EVANS / M. CAMPBELL / M. FASSBENDER Dempsey - Proton Racing LMGTE Am 3:55.895 44 26.780
56. 98 P. DALLA LANA / N. THIIM / M. GOMES Aston Martin Racing LMGTE Am 3:56.128 50 27.013
57. 60 C. SCHIAVONI / P. RUBERTI / R. GIAMMARIA Iron Lynx LMGTE Am 3:56.186 48 27.071
58. 46 D. OLSEN / A. BUCHARDT / R. FOLEY Team Project 1 LMGTE Am 3:56.190 50 27.075
59. 83 F. PERRODO / A. ROVERA AF Corse LMGTE Am 3:56.197 51 27.082
60. 33 B. KEATING / D. PEREIRA / F. FRAGA TF Sport LMGTE Am 3:56.895 42 27.780
61. 95 J. HARTSHORNE / O. HANCOCK / R. GUNN TF Sport LMGTE Am 3:57.656 15 28.541
62. 17 D. MERRIMAN / R. DALZIEL IDEC Sport LMP2 P/A
Image: © Le Mans