Glickenhaus Racing powróci do FIA WEC z wyścigiem 1000 Miles of Sebring

Glickenhaus Racing / © Gabi Tomescu/AdrenalMedia.com

Zespół Glickenhaus Racing potwierdził, że weźmie udział w przyszłorocznym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata, który wystartuje na torze Sebring w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański konstruktor samochodów sportowych zadebiutował w FIA WEC podczas rywalizacji na torze Algarve International w Portimao, opuszczając tym samym pierwszą rundę na Spa-Francorchamps, aby skupić się na przygotowaniach do homologacji swojego prototypu.

Glickenhaus swoje starty w wyścigach wytrzymałościowych rozpoczął jednym prototypem 007 LMH, jednak już w trzeciej rundzie sezonu 2021 wystawił dwa auta, z których do mety dojechało jedynie jedno.

Po 24-godzinnym wyścigu w Le Mans Jim Glickenhaus, właściciel ekipy, przyznał, że stajnia nie pojawi się w dwóch ostatnich rundach w Bahrajnie, kończąc przedwcześnie udział w zmaganiach w 2021 roku.

Skład ze Stanów Zjednoczonych potwierdził jednak, że weźmie udział w kolejnej kampanii rywalizacji wytrzymałościowej i pojawi się na polach startowych wyścigu 1000 Miles of Sebring, który został zaplanowany na osiemnastego marca.

„Z przyjemnością informujemy, że dołączymy do sezonu 2022 FIA WEC, rozpoczynającego się w Sebring. Nie możemy się doczekać wielu lat wspólnych wyścigów” - potwierdził zespół na swoich kontach społecznościowych.

Ekipa Glickenhausa nie poinformowała jednak, ile aut wystawi w pierwszej oraz kolejnych rundach FIA WEC oraz kto zasiądzie w kokpitach prototypów.

Image: © Gabi Tomescu/AdrenalMedia.com