Glock: Samochód jest znacznie płynniejszy w prowadzeniu

Timo Glock - BMW / © BMW AG

Timo Glock zakończył przedsezonowe testy DTM na torze Nurburgring, przyznając, że zachowanie samochodu BMW na obecny sezon wyścigowy jest znacznie lepsze w porównaniu do zeszłorocznego egzemplarza.

Niemiecki kierowca dwa ostatnie dni testów na krótszej pętli spędził w aucie BMW M4 DTM, osiągając finalnie szósty czas w ogólnym podsumowaniu, co dało jedynie 0.159 sekundy straty do najszybszego Ferdinanda Habsburga z zespołu WRT.

Kierowca ekipy RMG przyznał, że cały test był bardzo produktywny dla niego samego, jak i dla jego zespołowych kolegów, co pozwoliło kontynuować dobrą pracę z poprzednich jazd na torze Jerez oraz Vallelunga i poprawić właściwości jezdne oraz zachowanie auta.

"Wzięliśmy udział w dobrych kilku dniach testowych i naprawdę dobrze przepracowaliśmy nasz program. Jestem bardzo zadowolony, czułem się dobrze i był to produktywny test. Wszystko poszło idealnie" - powiedział Timo Glock.

"Samochód jest znacznie płynniejszy w prowadzeniu, a BMW dokonało pewnych korekt w celu rozwiązania problemów z wibracjami, które mieliśmy w zeszłym roku" - przyznał Niemiec w rozmowie z TouringCarTimes. "To zupełnie inne uczucie, samochód ma lepsze właściwości jezdne, a ulepszenia zdecydowanie zmierzają we właściwym kierunku."

"Przerwa zimowa była dłuższa niż zwykle, ale miałem szczęście być w Vallelunga podczas przejazdów próbnych i już wtedy wiedzieliśmy, że praca, którą rozpoczęliśmy w Jerez, działa."

Glock dodał także, że problemem nie będzie napięty harmonogram, a sam cieszy się na częste spędzanie czasu w samochodzie.

"Sezon ma bardzo napięty harmonogram, ale po ośmiu miesiącach będzie dobrze, ponieważ będzie to oznaczać, że będziemy spędzać dużo czasu w samochodzie" - przyznał niemiecki kierowca. "Nie sądzę, aby miało to duże znaczenie, ale zdecydowanie nie mogę się doczekać" - dodał.

Image: © BMW AG