Gosia Rdest powraca do startów w W Series

Gosia Rdest / © Gosia Rdest

Gosia Rdest powróci do rywalizacji w W Series i weźmie udział w dwóch pierwszych rundach na austriackim torze Red Bull Ring. Polka została potwierdzona także jako zawodniczka rezerwowa w obecnym sezonie wyścigowym.

Żyrardowianka brała udział w pierwszym, historycznym sezonie W Series w 2019 roku. Na sześć startów dwukrotnie zajmowała miejsce w pierwszej dziesiątce, a na torze Assen zanotowała najlepszy wynik, dojeżdżając do mety na szóstej pozycji.

W klasyfikacji generalnej dało to Polce czternaste miejsce, jednak nie pozwoliło zapewnić gwarantowanego miejsca w drugiej kampanii serii. Sytuacja pandemiczna sprawiła, że sezon 2020 odbył się, ale jedynie w wersji wirtualnej. W W Series Esports League ponownie można było zobaczyć Gosię Rdest, która regularnie pojawiała się w czołówce.

To wszystko sprawiło, że Polka została zaproszona na testy przedsezonowe na walijskim torze Anglesey. W nich Gosia Rdest ponownie zaimponowała organizatorom serii – zaimponowała na tyle, że została zawodniczką rezerwową w tym sezonie oraz weźmie udział w dwóch wyścigach w Austrii na start rywalizacji.

„To kolejny dowód na to, że warto walczyć do samego końca i być zdeterminowanym. Jest to dla mnie ogromna szansa, którą – mam nadzieję – wykorzystam. Muszę jednak do tego podejść odpowiedzialnie” - przyznała Gosia Rdest.

„Miałam rok przerwy od startów w single-seaterach, kiedy część moich rywalek regularnie je testowało czy nimi startowało. Osłabiły mi się, chociażby mięśnie szyi, które zaczęłam aktywnie trenować, szykując się na przeciążenia, jakie mnie czekają.”

„Red Bull Ring to dla mnie wyjątkowe miejsce – to właśnie tam po raz pierwszy wystartowałam autem z dachem, po tym, jak zostałam zaproszona do startów w polskim pucharze Volkswagena. Niezmiernie się cieszę z faktu, że będą to dwa wyścigi tydzień po tygodniu na tym samym torze i z pewnością będą pomocne. Dam z siebie wszystko!”

Dave Ryan, dyrektor wyścigowy W Series, dodał: „To niezwykle ważne, że mamy tak mocną pulę kierowców rezerwowych – wciąż musimy pamiętać, że trwa okres pandemii i prowadzenie takich zawodów wiąże się z pewnymi ryzykami.”

„Z tak wspaniałą grupą jesteśmy pewni, że możemy poradzić sobie ze wszystkim, co się może wydarzyć. Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy dać nieocienioną szansę dla tych zawodniczek - które pokazały już, że są w stanie walczyć w czołówce W Series – na dalszy rozwój ich karier.”

Image: © Gosia Rdest