GP Bahrajnu bez udziału kibiców

GP Bahrajnu bez udziału kibiców

Z powodu epidemii koronawirusa, Grand Prix Bahrajnu odbędzie się bez udziału kibiców.

Kilka dni temu, organizatorzy wyścigu wprowadzili restrykcje dotyczące sprzedaży biletów, chcąc zapewnić bezpieczny weekend Grand Prix, jednak dziś rano, królestwo Bahrajnu podało oficjalne oświadczenie o zamknięciu trybun, a druga runda mistrzostw świata tylko wydarzeniem telewizyjnym.

W oświadczeniu tym czytamy:

„W porozumieniu z naszymi międzynarodowymi partnerami i krajową grupą zadaniową ds. Zdrowia w Bahrajnie, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu tegorocznej Grand Prix Bahrajnu jako imprezy bez uczestnictwa kibiców.” „Będąc gospodarzem Formuły 1, równoważenie dobrobytu uczestników i fanów jest wielką odpowiedzialnością. Biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa na całym świecie, organizacja dużego wydarzenia sportowego, które gromadziłoby publiczność i pozwalało na podróżowanie tysiącom międzynarodowych podróżników i kibiców i interakcję z bliskiej odległości, nie byłoby w tej chwili właściwe.”  

„Aby zapewnić jednak, że ani sport, ani globalna baza kibiców nie zostały dotknięte, wydarzenie to będzie transmitowane w telewizji.”  

Podjęte środki zapobiegawcze mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.  

„Wiemy, jak wielu fanów będzie rozczarowanych tą wiadomością, szczególnie ci, którzy planowali podróż do Bahrajnu. Wyścig ten stał się kamieniem węgielnym międzynarodowego kalendarza Formuły 1, jednak zdrowie i bezpieczeństwo musi pozostać najwyższym priorytetem.” 

Inauguracja 70-go sezonu Formuły 1 odbędzie się w przyszłym tygodniu, 15 marca w Australii.