GP Bahrajnu pozostanie w F1 do roku 2036

GP Bahrajnu 2021 / © Pirelli Motorsport

Władze Formuły 1 ogłosiły dziś, podpisanie nowego porozumienia z promotorami wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

Królowa sportów motorowych pierwszy raz zawitała do Księstwa Bahrajnu w roku 2004. W roku 2020 kraj ten był gospodarzem dwóch wyścigów, a w sezonie 2022 tor w Sakhir będzie gościć zawodników podczas inauguracyjnego weekendu wyścigowego, rozgrywanego tydzień po drugiej serii zimowych testów.

Na mocy ogłoszonego dziś, nowego kontraktu wyścig ten pozostanie w kalendarzu F1 aż do końca sezonu 2036.

„Jestem zachwycony, że będziemy ścigać się na torze Bahrain Internatinal Circuit do roku 2036, gdzie rozgrywać się będzie mnóstwo niesamowitych wyścigów, dających ogromne emocje, które zachwycą naszych fanów" - powiedział Stefano Domenicali.

„Począwszy od 2004 roku mieliśmy w Sakhir wiele fantastycznych wyścigów i nie możemy już doczekać się powrotu tam i inauguracji mistrzostw świata 2022, wchodząc jednocześnie w nową erę sportu."

„Bahrajn był pierwszym krajem na Bliskim Wschodzie, który powitał Formułę 1 i dlatego zajmuje w tym sporcie szczególne miejsce. Pragnę osobiście podziękować jego wysokości, księciu Salamanowi i jego zespołowi za ich poświęcenie, ciężką pracę i całe nasze partnerstwo."

„To dla nas wielki zaszczyt, że od roku 2004 możemy gościć Formułę 1" - dodał Arif Rahimi, przewodniczący rady nadzorczej toru.

„Cieszymy się, że to nowe zaangażowanie cementuje nasze miejsce w kalendarzu wyścigowym na długie lata. Nasz udział w sportach motorowych zawsze był inicjatywą długofalową i dlatego bardzo dziękuję Stefano i jego zespołowi za wiarę w nas i możliwość dalszego dostarczania wszystkiego, co najlepsze w wyścigach rozgrywanych w domu sportów motorowych na Bliskim Wschodzie."

Image: © Pirelli Motorsport