GP Eifelu: Kapryśna aura storpedowała pierwszą sesję treningową

Antonio Giovinazzi / © Sauber Motorsport AG

Rzęsiste opady deszczu, w połączeniu z dużym zamgleniem bezpośredniej okolicy toru, spowodowały, że w trakcie pierwszego treningu przed GP Eifelu nie doświadczyliśmy żadnej aktywności na torze Nurburgring.

Warunki pogodowe w trakcie pierwszego treningu przed GP Eifelu, zgodnie z przewidywaniami, należały do bardzo ekstremalnych. Temperatura powietrza oraz toru wynosiła odpowiednio 11 i 12 stopni Celsjusza, a z nieba nieustannie padał dość intensywny deszcz. Słaba widoczność w bezpośredniej okolicy toru spowodowała uziemienie dwóch helikopterów medycznych, co automatycznie przełożyło się na 60-minutowe opóźnienie startu sesji. Ostatecznie jednak do końca treningu w alei serwisowej utrzymane było czerwone światło, co uniemożliwiało dokonanie jakiejkolwiek aktywności na torze.

Prognozy na pozostałą część dnia również nie są optymistyczne, co wskazuje na to, iż przebieg drugiej sesji treningowej również może być zagrożony. Zgodnie z harmonogramem, początek drugiego treningu zaplanowany jest na godzinę 15.

Image: © Sauber Motorsport AG