GP Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya w kalendarzu F1 do 2026 roku

Grand Prix Hiszpanii 2021 / © Pirelli Motorsport

Circuit de Barcelona-Catalunya pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2026 roku, po podpisaniu nowej umowy na organizację Grand Prix Hiszpanii.

„Formuła 1 z przyjemnością informuje, że przedłużyła kontrakt z torem Circuit de Barcelona-Catalunya na organizację Grand Prix Hiszpanii do 2026 roku” - czytamy w komunikacie.

„Chcemy podziękować promotorowi i władzom za zaangażowanie oraz wsparcie i nie możemy się doczekać dalszego budowania naszych relacji w nadchodzących latach.”

W ramach nowej umowy na pętli pod Barceloną zostaną wprowadzone ulepszenia samej nitki, a także obiektów znajdujących się na torze, a całe przedsięwzięcie zakończy się przed wyścigiem w 2022 roku.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić tę umowę z Circuit de Barcelona-Catalunya” - powiedział Stefano Domenicali, szef Formuły 1.

„Chciałbym podziękować promotorowi i władzom za ich entuzjazm oraz zaangażowanie w utrzymanie Formuły 1 w Barcelonie, dzięki ulepszeniom, które zostaną wprowadzone na torze i obiektach, oraz kontynuowanie naszej długiej, wspólnej historii.”

„Zespoły i kierowcy zawsze z niecierpliwością czekają na ściganie się na torze oraz wizytę w Barcelonie, a hiszpańscy kibice będą nadal oglądać z bliska swoich narodowych bohaterów, Fernando Alonso i Carlosa Sainza.”

Grand Prix Hiszpanii w przyszłorocznej kampanii wyścigowej będzie szóstą rundą Mistrzostw Świata Formuły 1 zaplanowaną na 20-22 maja.

Wszystko wskazuje również na to, że na torze pod Barceloną odbędą się przedsezonowe testy, jednak władze F1 do chwili obecnej nie potwierdziły dat oraz miejsc przygotowań do sezonu 2022.

Image: © Pirelli Motorsport