GP Stanów Zjednoczonych na Circuit of the Americas do 2026 roku

Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2021 / © Pirelli Motorsport

Formuła 1 potwierdziła przedłużenie kontraktu na organizację Grand Prix Stanów Zjednoczonych i pozostanie rywalizacji na pętli Circuit of the Americas w kalendarzu mistrzostw do 2026 roku.

Sport powrócił do Stanów Zjednoczonych w sezonie 2021, po wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, a zadebiutował na nowo wybudowanym obiekcie w Austin w 2012 roku, przyciągając wielu nowych fanów.

Formuła 1 i promotorzy wyścigu na torze Circuit of the Americas doszli do porozumienia i przedłużyli współpracę do 2026 roku.

„Cieszymy się, że ogłaszamy rozszerzenie współpracy z Circuit of the Americas przed ekscytującym nowym sezonem 2022” – powiedział Stefano Domenicali, szef Formuły 1.

„Chcę podziękować promotorowi za ich nieustanne poświęcenie oraz entuzjazm dla fanów Formuły 1, gdzie wspólnie rozwijamy emocje związane z naszym sportem w USA, po ogromnym sukcesie serwisu Netflix, pracy ESPN i niesamowitym sezonie, którego byliśmy świadkami w 2021 roku.”

„Austin to wspaniałe miasto, a tor jest ulubionym obiektem wszystkich kierowców. Nie możemy się doczekać powrotu w październiku po więcej akcji i rozrywki.”

Image: © Pirelli Motorsport