GP Toskanii i Rosji oficjalnie w kalendarzu Formuły 1 2020

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2020 zostanie wydłużony o dwa kolejne wyścigi. W piątek, tuż przed pierwszym treningiem do GP Styrii, pojawiła się oficjalna informacja, że tory Mugello oraz Soczi dołączą do harmonogramu F1.

Do tej pory kalendarz 2020 liczył osiem rund, a dodanie do niego GP Toskanii oraz Rosji powiększy go do dziesięciu wyścigów. Możemy spodziewać się jednak, że w najbliższych tygodniach ogłoszone zostaną kolejne rudny, a harmonogram sportu może ostatecznie zostać wydłużony od 15 do 18 wyścigów na ten sezon.

"Chcemy podziękować organizatorom, krajowym władzom, zespołom i FIA za ich ciężką pracę i wsparcie w umożliwieniu zorganizowania tych Grand Prix. Nasi kibice będą zachwyceni, że Rosja to gospodarz siódmego wyścigu oraz po raz pierwszy zobaczą bolidy Formuły 1 ściągające się na ekscytującym torze Mugello we Włoszech" - powiedział Chase Carey, szef Formuły 1.

Tor Soczi jest znany kibicom Formuły 1, ponieważ od 2014 roku jest organizatorem GP Rosji. Tegoroczne Grand Prix odbędzie się 25-27 września, czyli dwa tygodnie po GP Toskanii.

Mugello z kolei jest własnością Ferrari i 11-13 września zorganizuje swoje pierwsze Grand Prix F1 w historii. Wydarzenie to będzie miało miejsce weekend po Grand Prix Włoch na torze Monza, gdzie ekipa Ferrari będzie świętowała swój tysięczny wyścig w mistrzostwach świata.

Będzie to czwarty włoski tor, po Monzie, Imoli i torze drogowym Pescara, który gościł Formułę 1.

Image: © Scuderia Ferrari