Gran Turismo Polonia rusza już w najbliższy czwartek. Dzień otwarty w sobotę

Gran Turismo Polonia rusza już w najbliższy czwartek. Dzień otwarty w sobotę

Już w najbliższy czwartek w Poznaniu zainaugurowana zostanie 15. edycja Gran Turismo Polonia. Jest więc to idealna okazja dla fanów motoryzacji, by podziwiać na żywo – przede wszystkim na Torze Poznań – supersamochody, w tym m.in. Ferrari, Porsche czy Lamborghini.

„Cichsza” edycja

Choć tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia będzie 15. w historii, tak świętowanie tego jubileuszu będzie nieco spokojniejsze. Wszystko przez ubiegłoroczne kontrowersje, gdy imprezę przedwcześnie zakończono. Powodem tego było przekroczenia limitów hałasu. Wiele samochodów nie spełniało bowiem wymogu 96 dB. W związku z tym złożone skargi i kontrole inspekcji doprowadziły do zamknięcia toru na kilka godzin przed końcem wydarzenia.

Przez pewien czas nie było nawet wiadome, czy Gran Turismo powróci do Poznania bądź też w ogóle do Polski. Organizatorzy, jak i również posiadacze supersamochodów, bardzo dobrze czują się jednak w stolicy Wielkopolski i postanowili tutaj powrócić również w 2019 roku. Mimo to są pewne warunki. Na torze nie będą mogły jeździć samochody, które przekroczą próg 96 dB. Jeśli tak się stanie, auto będzie musiało pozostać w garażu, ewentualnie może skorzystać z tzw. db killerów lub innych możliwości na zmniejszenie hałasu.

Limit decybeli to niejedyna zmiana względem poprzednich edycji. W tym roku na torze pojawi się jedynie 128 samochodów. W przeszłości zdarzało się, że liczba aut sięgała prawie 200. Tak więc tegoroczna edycja będzie nieco uboższa. Mimo to nie zabraknie takich egzemplarzy jak Porsche GT3 RS, Porsche GT2 RS, Lamborghini Huracan (również Performante), BMW M4, Ferrari 458, Ferrari 488 (w tym 488 Pista), Ferrari F12, Cobra BDR, Aston Martin Vantage, McLaren 720S czy też Ultima GTR.

Dzień otwarty w sobotę

Wzorem poprzednich lat w czwartek (04.07) i piątek (05.07) impreza na torze będzie zamknięta dla szerokiej publiczności. Obecni więc tam będą jedynie uczestniczący kierowcy, zaproszeni goście czy też przedstawiciele mediów i fotoreporterzy. W sobotę (06.07) wstęp – w godzinach 12:00-17:00 – będzie za to wolny. Osoby te nie będą miały jednak możliwości wejścia do paddocku czy pit lane.

Fani motoryzacji będą więc mogli podziwiać samochody w akcji i ekscytować się walką o miano Króla Gran Turismo. Poszczególne grupy aut będą rywalizować o osiągnięcie jak najlepszego czasu okrążenia. Organizatorzy na sobotę przewidują specjalny program z różnymi atrakcjami.

Zapraszamy więc chętnych do Poznania w najbliższy weekend. My tam będziemy już od czwartku. Spodziewajcie się relacji na naszym Instagramie, Twitterze, jak i również ogólnego podsumowania wydarzenia i obszernej fotorelacji. Do zobaczenia!