Grand Prix Abu Zabi bez udziału publiczności

Yas Marina Circuit / © Pirelli Motorsport

Organizatorzy wyścigu o Grand Prix Abu Zabi wydali oficjalny komunikat w sprawie organizacji weekendu wyścigowego bez obecności kibiców na trybunach toru Yas Marina.

Kończący sezon 2020 wyścig o Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina Circuit odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Na taką decyzję organizatorów decydujący wpływ miała wciąż niestabilna światowa sytuacja epidemiologiczna.

Tegoroczny wyścig będzie już dwunastym Grand Prix Formuły 1 rozgrywanym na torze Yas Marina. W celu zapewnienia należytego bezpieczeństwa dla kierowców i zespołów cała wyspa, na której mieści się obiekt ma zostać przekształcona w tak zwaną biosferę Formuły 1.

Decyzja promotorów wyścigu w Abu Zabi nie powinna jednak wpłynąć na plany otwarcia niektórych torów dla ograniczonej liczby kibiców. Wiadomo bowiem, że bardzo duży nacisk na obecność fanów kładą między innymi organizatorzy wyścigu o Grand Prix Rosji.

Stopniowy powrót kibiców jest także jasno zaakcentowany w oficjalnym stanowisku władz Formuły 1, które przez cały czas prowadzą intensywne rozmowy z promotorami poszczególnych wyścigów, a także monitorują sytuację epidemiologiczną w krajach, które będą organizować kolejne nadchodzące weekendy Grand Prix.

“Chcemy, aby jak najwięcej fanów wróciło, gdy tylko będzie to bezpieczne. Naszym priorytetem pozostaje jednak bezpieczeństwo społeczności Formuły 1, a także lokalnej ludności. Na tej właśnie podstawie będziemy decydować o dostępie dla fanów.”

“Ze względy na dynamiczną sytuację związaną z pandemią COVID-19 przez cały czas utrzymujemy kontakt ze wszystkimi promotorami i władzami lokalnymi, aby zapewnić, że działamy w najbezpieczniejszy możliwy sposób” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Formuły 1.

Image: © Pirelli Motorsport