Grand Prix Abu Zabi w kalendarzu Formuły 1 do 2030 roku

Yas Marina Circuit / © Pirelli Motorsport

Grand Prix Abu Zabi i tor Yas Marina pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2030 roku włącznie, po odnowieniu kontraktu na organizację finałowych rund kolejnych kampanii.

Pętla w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zadebiutowała w sporcie w 2009 roku i stała się regularnym miejscem, gdzie kończy się rywalizacja na najwyższym szczeblu motorsportu.

Nowa umowa, która została zawarta pomiędzy Formułą 1 a Abu Dhabi Motorsports Management, zbiega się ze zmianami na Yas Marina, które mają uatrakcyjnić wyścigi i pozwolić kierowcom stworzyć jeszcze bardziej ekscytujące widowisko.

„Formuła 1 z przyjemnością informuje, że przedłużyła kontrakt z Abu Dhabi Motorsports Management (ADMM) do 2030 roku włącznie i nie może się doczekać budowania bardzo silnych relacji w ciągu następnej dekady” – czytamy w komunikacie.

„Tor Yas Marina stał się jednym z kultowych wyścigów w kalendarzu od pierwszej rywalizacji w 2009 roku, a promotor budował niesamowite widowisko z końcem każdego sezonu. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy w niedzielę, 12 grudnia, rozstrzygnie się mistrzowski tytuł obecnej kampanii.”

„Z przyjemnością potwierdzamy, że będziemy ścigać się w Abu Zabi do 2030 roku na mocy nowej umowy” - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor Formuły 1.

„Nie możemy się doczekać finału sezonu w ten weekend, kiedy zostanie napisana kolejna część historii Formuły 1.”

„Promotor ADMM zawsze tworzy niesamowity pokaz na ostatni wyścig sezonu F1 i w połączeniu ze zmianami wprowadzonymi w celu ulepszenia wyścigów na torze Yas Marina, jesteśmy podekscytowani wieloma latami ścigania się w Abu Zabi, które są przed nami.”

Image: © Pirelli Motorsport