Grand Prix Arabii Saudyjskiej dołączy do kalendarza na sezon 2021?

Dżedda - Arabia Saudyjska

Do przyszłorocznego kalendarza Formuły 1 może wkrótce dołączyć kolejny wyścig, który ma zostać zorganizowany w Arabii Saudyjskiej.

Po podpisaniu umowy sponsorskiej pomiędzy Formułą 1 a koncernem Aramco oczywistym stało się, że do cyklu mistrzostw świata Formuły 1 dołączy kolejny wyścig rozgrywany na bliskim wschodzie. Jak donosi portal racefans.net, rozmowy w tej sprawie są już bliskie finalizacji.

Przyszłoroczny wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej ma zostać rozegrany na ulicznym torze w mieście Dżedda, drugim co do wielkości w kraju. Aby zapewnić jak najwięcej czasu na przygotowanie toru, uważa się, że weekend wyścigowy zostanie zaplanowany jako przedostatni w sezonie, bezpośrednio przed Grand Prix Abu Zabi.

W dalszej perspektywie czasowej wyścig ten ma zostać przeniesiony na nowy obiekt powstający obok parku rozrywki Qiddiya w stolicy kraju, Rijadzie. Jednakże z powodu opóźnień w jego budowie, związanych z epidemią koronawirusa należy spodziewać się, że Dżedda gościć będzie stawkę Formuły 1 nie tylko w przyszłym, ale także w kilku kolejnych latach.