Grand Prix Austrii w kalendarzu Formuły 1 do 2027 roku

Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Formuła 1 potwierdziła, że Grand Prix Austrii na torze Red Bull Racing pozostanie w kalendarzu mistrzostw do 2027 roku włącznie, po podpisaniu nowej czteroletniej umowy.

Grand Prix na obiekcie w Spielberg powróciło do Mistrzostw Świata Formuły 1 w 2014 roku i od tego czasu gości miliony fanów z całego świata. Umowa włodarzy serii z promotorem GP Austrii, kończyła się jednak w tym roku, lecz obie strony doszły do porozumienia i podpisały nową umowę, która będzie obowiązywać do końca kampanii 2027.

Ostatni wyścig w ramach obecnej umowy, który ma odbyć się w dniach 30 czerwca – 2 lipca, będzie świętował dziesiątą rocznicę powrotu Grand Prix Austrii do kalendarza F1 i drugi rok z rzędu będzie gospodarzem sprintu.

„Grand Prix Austrii to idealne połączenie wymagającego toru, szybkich wyścigów i pięknego miejsca dla naszych fanów, dlatego cieszę się, że będziemy wracać na Red Bull Ring co najmniej do 2027 roku” – powiedział Stefano Domenicali, szef Formuły 1.

„Ponieważ świętujemy dziesiątą rocznicę naszego powrotu do Spielberg, chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w to odnowienie kontraktu, zwłaszcza promotorowi i Red Bullowi, a także złożyć hołd Dietrichowi Mateschitzowi za miłość, pasję i wizję, które wniósł do Formuły 1, a która zapewniła dalszy sukces imprezy i ogromny entuzjazm dla naszego sportu w Austrii oraz na całym świecie.”

Erich Wolf, dyrektor generalny Projekt Spielberg GmbH & Co KG, dodał: „Jesteśmy dumni ze specjalnego partnerstwa, jakie nawiązaliśmy z Formułą 1 i jesteśmy absolutnie zachwyceni, że przez kolejne cztery lata będziemy gościć na Red Bull Ringu najwyższą klasę sportów motorowych.”

„Podpisując przedłużenie kontraktu, Formuła 1 mocno zaangażowała się w Austrię, Styrię i region Murtal.”

„Wchodząc w dziesiąty rok naszej współpracy z Formułą 1, chcemy świętować ten kamień milowy ze wszystkimi fanami tego sportu i podziękować im za ich lojalność i niesamowitą atmosferę, którą pomagają stworzyć. Wszyscy są zaproszeni do przeżycia kolejnego wspaniałego weekendu wyścigowego w Spielbergu w 2023 roku.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool