Grand Prix Azerbejdżanu odwołane?

Grand Prix Azerbejdżanu odwołane?

Wiele wskazuje na to, że początek sezonu 2020 Formuły 1 znów może przesunąć się w czasie. Niewykluczone, że organizatorzy wyścigu w Baku ogłoszą w poniedziałek, że runda w Azerbejdżanie może zostać odwołana lub przełożona na inny termin.

Wszystkiemu winna jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w Europie. Z powodu pandemii koronawirusa, siedem pierwszych rund sezonu zostało odwołanych lub przełożonych, a inauguracja tegorocznej kampanii miała odbyć się 7 czerwca w Azerbejdżanie.

Jednak i ten wyścig może być poważnie zagrożony w obliczu szalejącej epidemii, której epicentrum znajduje się obecnie na Starym Kontynencie. W tej sytuacji, organizatorzy GP Azerbejdżanu poważnie zastanawiają się nad kontynuacją prac przygotowawczych – które powinni ruszyć już niebawem, z racji tego, iż runda w Baku odbywa się na torze ulicznym.

Według wiarygodnych źródeł, w poniedziałek ma zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że wyścig w Baku będzie mieć szansę rozegrania w innym, późniejszym terminie.

„Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy chcą wiedzieć, kiedy i gdzie rozpocznie się tegoroczny sezon Formuły 1” – powiedział Chase Carey, szef F1.

„Nie możemy dziś jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi ze względu na wielką niestabilność sytuacji epidemiologicznej.”

„Planujemy rozpoczęcie sezonu, gdy tylko będzie to możliwe. W tej sprawie codziennie kontaktujemy się z ekspertami i urzędnikami, aby ocenić i spróbować ustalić możliwy termin powrotu na tory” – zakończył Carey.

Jeśli Grand Prix Azerbejdżanu zostanie odwołane/przełożone, wówczas tegoroczny sezon F1 wystartuje 14 czerwca w Montrealu.