Grand Prix Chin może powrócić do kalendarza sezonu 2023

Shanghai International Circuit / © Pirelli Motorsport

Według chińskich źródeł, organizatorzy Grand Prix Chin rozpoczęli rozmowy w sprawie przywrócenia rywalizacji na torze Shanghai International w sezonie 2023.

Po raz pierwszy królowa motosportu zagościła w Chinach w 2004 roku i zajmowała coroczne miejsce w harmonogramie Formuły 1 aż do kampanii 2019.

2 grudnia 2022 roku F1 ogłosiła, iż rywalizacja na torze pod Szanghajem w sezonie 2023 ponownie się nie odbędzie z powodu polityki Zero Covid prowadzonej przez władze Państwa Środka.

Jednak z powodu napięć społecznych spowodowanych działaniami rządu, pomimo rosnącej ilości przypadków zachorowań, Chiny zmieniły swoje nastawienie do zaistniałej sytuacji epidemiologicznej. Od 8 stycznia władze chińskie zapowiedziały zniesienie wielu surowych restrykcji, w tym kwarantanny dla przyjeżdżających i ograniczeń w podróżach.

Wszystko wskazuje na to, że promotorzy GP Chin rozpoczęli rozmowy z Formułą 1, a dyskusja na temat przywrócenia rywalizacji ma zostać wznowiona po przerwie noworocznej.

W przypadku dojścia do porozumienia weekend wyścigowy odbyłby się w dniach 14-16 kwietnia i zajmowałby czwartą pozycję w kalendarzu sezonu 2023 za Bahrajnem, Arabią Saudyjską oraz Australią.

Image: © Pirelli Motorsport