Grand Prix Holandii zostaje w kalendarzu Formuły 1 do sezonu 2025

Grand Prix Holandii / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Formuła 1 ogłosiła przedłużenie umowy z organizatorami Grand Prix Holandii na torze Zandvoort, zapewniając, że obiekt pozostanie w kalendarzu do 2025 roku.

Pierwotny trzyletni kontrakt rozpoczął się w 2021 roku i sprawił, że F1 powróciła do Holandii po raz pierwszy od sezonu 1985.

Fani dwukrotnego mistrza świata Maxa Verstappena sprawili, że wydarzenie to stało się jednym z najbardziej obleganych w całym sezonie.

Oprócz zapewniania dużej ilości akcji na torze, Zandvoort zostało również pochwalone za zrównoważony rozwój, gdyż 99% kibiców dotarło na tor transportem publicznym, rowerami lub pieszo.

„Grand Prix Holandii szybko ugruntowało swoją pozycję w kalendarzu jako faworyt fanów, przynosząc niesamowitą energię i ogromne emocje” – powiedział dyrektor generalny F1 Stefano Domenicali.

„Wyprzedanie wszystkich biletów podniosło poprzeczkę w zakresie organizacji, rozrywki i zrównoważonego rozwoju. Zandvoort zrobiło to w sposób doskonały i jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować tę współpracę.”

Były kierowca F1, Jan Lammers, który obecnie jest dyrektorem sportowym GP Holandii, dodał: „Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące Grand Prix. Fani będą mogli się cieszyć aż dwoma holenderskimi kierowcami.”

„Oczywiście, ponownie zaoferujemy obszerny i zaskakujący program rozrywkowy. Chcemy, aby świat ponownie zobaczył, jak my jako Holandia, dajemy z siebie wszystko i organizujemy świetne wydarzenie.”

„Wyjątkowe jest to, że jesteśmy w kalendarzu z takimi wielkimi miastami, jak Las Vegas, Monako czy Sao Paulo i zapewniam, że jesteśmy gotowi utrzymać najwyższy poziom” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool