Grand Prix na torze Imola z dwudniowym formatem

Grand Prix San Marino na torze Imola / © Scuderia Ferrari

Imola powraca do kalendarza Formuły 1, jednak Grand Prix Emilia Romagna na włoskim obiekcie potrwa dwa dni, a nie trzy, jak w przypadku innych rund w tegorocznej kampanii.

Weekend mistrzostw świata F1 to trzydniowy format, który zakłada rozpoczęcie rundy od dwóch piątkowych treningów, poprzez trening i kwalifikacje w sobotę, kończąc niedzielnym wyścigiem.

Rywalizacja na torze Imola potrwa jednak dwa dni, co zostało potwierdzone w piątek, przy okazji dodania trzech kolejnych rund do tegorocznego kalendarza wyścigowego.

Formuła 1 nie potwierdziła, jak finalnie będzie wyglądał eksperymentalny weekend, choć wszystko wskazuje na to, że przed sobotnimi kwalifikacjami odbędzie się tylko jedna sesja treningowa. Nie wiadomo jednak, czy jedyny sobotni trening potrwa 90 minut, czy zostanie skrócony lub wydłużony.

Grand Prix Emilia Romagna to na chwilę obecną ostatnia runda w kalendarzu sezonu 2020, jednak wszystko wskazuje na to, że w kolejnych dniach zostaną potwierdzone kolejne rundy w obecnym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że Formuła 1 zawita do Bahrajnu na podwójną rundę, na dwóch różnych konfiguracjach, do Abu Zabi, a także powróci do Malezji i zadebiutuje w Wietnamie, jednak jest to zależne od sytuacji panującej w danym kraju odnośnie pandemii koronawirusa.

Rywalizacja na torze Imola została zaplanowana na 31 października - 1 listopada, czyli tydzień po Grand Prix Portugalii na torze Algarve w Portimao - 23-25 października, które poprzedzi start na Nurburgringu.

Image: © Scuderia Ferrari