Grand Prix Singapuru w kalendarzu Formuły 1 do 2028 roku

Grand Prix Singapuru 2019 / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Formuła 1 oraz promotorzy Grand Prix Singapuru osiągnęli nowe porozumienie, które gwarantuje pozostanie w kalendarzu królowej sportów motorowych rywalizacji na torze Marina Bay Street do 2028 roku włącznie.

Singapur od kampanii 2008 był stałym elementem ścigania się w F1 i pierwszym wyścigiem przy sztucznym oświetleniu, jednak pandemia koronawirusa spowodowała wypadnięcie nocnej rywalizacji w latach 2020 i 2021.

Grand Prix Singapuru powróciło jednak do kalendarza Formuły 1 na sezon 2022 i pozostanie w nim do roku 2028, po przedłużeniu wcześniejszego kontraktu, który wygasał w 2021 roku.

„Formuła 1 z przyjemnością ogłasza, że Grand Prix Singapuru będzie odbywało się na torze Marina Bat Street przez kolejne siedem lat” – czytamy w komunikacie.

„Wieloletnie przedłużenie umowy między F1, Singapore GP Pte Ltd i Singapurką Izbą Turystyki, sprawi, że Mistrzostwa Świata Formuły 1 będą nadal odwiedzać miasto od 2022 do 2028 roku włącznie.”

„Cieszę się, że F1 będzie ścigać się w Singapurze przez kolejne siedem lat” – podkreślił dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali.

„Tor Marina Bat Street był gospodarzem pierwszego nocnego wyścigu w historii F1 w 2008 roku, a Singapur od tego czas nadal ekscytuje fanów, zespoły i kierowców.”

„Singapur zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu, a to przedłużenie umowy jest częścią naszego długoterminowego zaangażowania w dalszy rozwój tego sportu w Azji.”

„Plany, które mają na celu zmniejszenie śladu węglowego rywalizacji, są imponujące i są zgodne z naszymi planami osiągnięcia statusu «Net Zero Carbon» jako sportu do 2030 roku. Nie mogę się doczekać kontynuacji naszej udanej współpracy z Singapore GP i Singapurską Izbą Turystyki.”

Tegoroczna walka na ulicznym obiekcie w Singapurze została zaplanowana jako osiemnasta rywalizacja cyklu Grand Prix i odbędzie się 02 października.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images