Grand Prix Węgier 2020 bez udziału kibiców

Grand Prix Węgier 2020 bez udziału kibiców

Organizatorzy wyścigu na Hungaroringu potwierdzili, że tegoroczne GP Węgier odbędzie się za zamkniętymi drzwiami z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Formuła 1 wciąż pracuje nad nowym kalendarzem wyścigowym 2020, po tym, jak dziewięć pierwszych rund pierwotnego harmonogramu zostało odwołanych lub przełożonych z powodu szalejącej pandemii koronawirusa.

Na początku tego tygodnia dyrektor generalny F1, Chase Carey, przedstawił wstępny zarys kalendarza z nadzieją, że tegoroczny sezon rozpocznie się w lipcu podwójną rundą w Austrii. Również dwa wyścigi mają zostać rozegrane na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii i na węgierskim Hungaroringu.

Losy właśnie tego wyścigu były niepewne, ponieważ rząd Węgier wydłużył okres obowiązywania obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa – do 15 sierpnia organizacja wszelkich imprez masowych, gromadzących więcej niż 500 osób, jest zakazana.

To nie jest dobra wiadomość także dla wielu kibiców z Polski, którzy co roku tłumnie zasiadali na trybunach pętli pod Budapesztem.

Dziś właściciele obiektu poinformowali, że wyścig o GP Węgier odbędzie się, ale za zamkniętymi drzwiami.

„Zespół Hungaroringu czekał do samego końca i był w stałym kontakcie z przedstawicielami Liberty Media. Teraz stało się jasne, że pomimo naszych wysiłków, rozegranie Grand Prix Węgier Formuły 1 2020 z udziałem kibiców, nie będzie możliwy.”

W swoim oświadczeniu podali również, że decyzja ta była podyktowana koniecznością ochrony i zachowania zdrowia i życia wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu.

„W ostatnich tygodniach ogłosiliśmy, że jesteśmy otwarci na wszelkie rozwiązania, aby rozegrać Grand Prix Węgier w tym roku. Wczoraj okazało się, że jest to możliwe, ale tylko za zamkniętymi drzwiami.”

Ci, którzy zakupili bilety na tegoroczne GP Węgier, mogą je zachować na przyszły rok lub ubiegać się o zwrot kosztów.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na oficjalnej stronie obiektu Hungaroring hungaroring.hu.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool