Grand Prix Wielkiej Brytanii i Australii odwołane

Marc Marquez - Repsol Honda Team / © Honda Racing Corporation

FIM, IRTA oraz Dorna Sports poinformowały o odwołaniu Grand Prix Wielkiej Brytanii oraz Australii, co jest spowodowane epidemią koronawirusa i wynikających z niej zmiany kalendarza.

Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone miało odbyć się w dniach 28-30 sierpnia, natomiast Australijska runda była planowana na 23-25 października.

"Z przykrością ogłaszamy odwołanie tych kultowych wydarzeń, po tym, jak nie znaleźliśmy sposobu na rozwiązanie problemów logistycznych i operacyjnych wynikających z pandemii i zmiany harmonogramu" - przyznał Carmelo Ezpeleta, szef Dorny.

"Silverstone i Phillip Island to zawsze dwa najbardziej ekscytujące weekendy w sezonie. Oba tory nigdy nie zawiodły w zapewnieniu jednych z najbardziej konkurencyjnych wyścigów w naszych mistrzostwach."

"W imieniu Dorny chciałbym jeszcze raz podziękować fanom za ich zrozumienie i cierpliwość w oczekiwaniu na poprawę sytuacji. Z niecierpliwością czekamy na powrót na Silverstone i Phillip Island w przyszłym roku, aby wziąć udział w niesamowitych bitwach" - dodał.

"Jesteśmy niezmiernie rozczarowani odwołaniem brytyjskiego wydarzenia MotoGP" - powiedział Stuart Pringle, dyrektor zarządzający torem Silverstone.

"Chcę podziękować brytyjskim fanom za ich cierpliwość i wsparcie. Musimy teraz czekać na 2021 rok, kiedy Silverstone po raz kolejny będzie gospodarzem najszybszego i najbardziej historycznego wyścigu MotoGP w kalendarzu oraz ciężko pracować, aby było to naprawdę wyjątkowe wydarzenia dla wszystkich."

Paul Little AO, prezes Grand Prix Australii, dodał: "Jesteśmy bardzo rozczarowani, że fani MotoGP w całej Wiktorii, Australii i na świecie nie będą mieli okazji odbyć pielgrzymki, aby zobaczyć najlepszych zawodników na świecie, konkurujących na jednym z najlepszych torów w dowolnym miejscu na świecie, ale podjęto właściwą decyzję."

"Motocyklowe Grand Prix Australii stawiają tor Phillip Island na świtowej scenie, który wróci w 2021 roku."

Szefowie Motocyklowych Mistrzostw Świata nie poinformowali, kiedy tegoroczna kampania miałaby wystartować, jednak kontynuują przygotowania do wznowienia rywalizacji.

Image: © Honda Racing Corporation