Grand Prix Wietnamu na torze w Hanoi oficjalnie odwołane

Hanoi Motor Sport Circuit

Organizatorzy Grand Prix Wietnamu oficjalnie poinformowali, że runda na ulicznym torze w Hanoi nie odbędzie się w sezonie 2020, po jej wcześniejszym zawieszeniu.

Grand Prix Wietnamu oraz Grand Prix Holandii miały zadebiutować w tegorocznym sezonie wyścigowym Formuły 1, jednak wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że obie rundy zostały zawieszone. Rywalizacja na torze Zandvoort została oficjalnie odwołana pod koniec maja, natomiast runda na ulicznym torze w Hanoi zawieszona.

Po licznych dyskusjach pomiędzy zarządzającymi stronami poinformowano, że Grand Prix Wietnamu oficjalnie nie odbędzie się w sezonie 2020, choć pełen kalendarz na ten sezon Formuły 1 był już znany wcześniej.

"Nie możemy powitać najbardziej ekscytującej i prestiżowej serii sportów motorowych na świecie w Wietnamie w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19" – potwierdziła Le Ngoc Chi, dyrektor generalna Vietnam Gran Prix Corporation.

"Była to bardzo trudna decyzja dla nas wszystkich, ale ostatecznie było to jedyne rozwiązanie po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich kryteriów bezpieczeństwa, a także wydajności w obecnych warunkach."

"Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie w tym niepewnym okresie" – dodała.

Chase Carey, szef Formuły 1 przyznał niedawno, że władze serii pracują obecnie nad przyszłorocznym kalendarzem wyścigowym, który ma zachować kształt planowanego harmonogramu sprzed pandemii w 2020 roku, co zapowiada wstępnie powrót Grand Prix w Hanoi w sezonie 2021.