Grosjean: Ferrari w przyszłym roku będzie mocne

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Były kierowca Formuły 1, Romain Grosjean, uważa, że pomimo niepowodzeń w sezonie 2022, w przyszłym roku Ferrari będzie w gronie najlepszych ekip stawki.

Włoska stajnia bardzo dobrze rozpoczęła tegoroczny sezon, wygrywając dwa z trzech pierwszych wyścigów. Potem było jednak zdecydowanie gorzej z powodu błędów kierowców, pomyłek strategicznych, czy problemów z niezawodnością.

„Po pierwszych trzech wyścigach szalone byłoby sądzić, że Ferrari nie będzie mistrzem świata wraz z Charlesem Leclerkiem” – powiedział Grosjean. „A jednak, ledwo zajęli drugie miejsce. Myślę, że stąd bierze się rozczarowanie Charlesa.”

„Gdyby George Russell zajął drugie miejsce w mistrzostwach, to by coś znaczyło, ale kiedy faktycznie prowadzisz w mistrzostwach, z przewagą czterdziestu pięciu czy sześćdziesięciu pięciu punktów nad Maxem i kończysz z tyłu, to boli.”

Red Bull zdominował sezon i zdobył oba mistrzostwa, jednak Grosjean wierzy, że w przyszłym roku Scuderia powróci do formy.

„Myślę, że Ferrari w przyszłym roku będzie mocne. Zdecydowanie mieli już bardzo szybki samochód w kwalifikacjach.”

„Charles wykonuje świetną robotę, popełnił kilka błędów, ale zawsze, kiedy próbujesz nadgonić, zaległości to popełniasz błędy.”

„Gdy jesteś z przodu i sprawy idą gładko, jest to łatwiejsze, niż gdy próbujesz gonić, ponieważ jest kilka rzeczy, które stawiają cię w tyle.”

„Jestem pod wrażeniem Charlesa i myślę, że Ferrari wyciągnie wnioski z tego roku i w przyszłym będą w grze.”

Przed sezonem 2023 włoska ekipa dokonała zmian w swoich strukturach, a Mattia Binotto ustąpił ze stanowiska szefa zespołu. Jego miejsce zajął Frederic Vasseur, który przez poprzednie lata kierował zespołem Alfa Romeo.

Image: © Scuderia Ferrari